| bleakk a întrebat:

Parere despre cei care aleg in viata doar "sa nu faca nimic".Si anume,petrecaretii aceia excesivi, care se "mobilizeaza" doar pentru lumea aceea a lor de a agata fete si etc.Care nu au niciun hobby, nu le place mai nimic.Ce parere?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Fiecare e stăpân pe viaţa lui.Cei ce duc o viaţă delăsătonu sunt suficient de maturi pentru a aprecia viaţa pe care o au şi nici nu ştiu ce vor de la ea.Pentru ei, e mai simplu să îşi piardă timpul cu tutun, alcool şi femei.Dar în societate vor fi catalogaţi ca oameni de nimic.Nu mai au nici măcar respect.Nu au o imagine bună în societate.De femei nici nu mai spun.Nici o femeie care e în toate minţile nu ar vrea un astfel de soţ,sau un băiat pentru o relaţie stabilă.Ei îşi pierd nopţile aiurea,se trezesc dimineaţa în patul unor necunoscute care stau lângă ei doar pentru că sunt plătite şi se complac tot mai mult cu viaţa pe care o au,până când devine obişnuinţă.Şi atunci nu mai pot renunţa la ea. Puţini sunt cei care îţi mai revin după jumătate de viaţă de "hoinărit".Şi dacă totuşi ajung să fie căsătoriţi,îşi supun soţiile unei vieţi chinuite,pe care nu şi-ar dori-o nimeni. Ajung acasă beţi şi fără bani,îşi fac amante, îşi bat soţiile, ajung să fure, să violeze, să omoare şi în final ajung în puşcărie.Asta e povestea lor.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putori notorii

| sappy a răspuns:

Ce sa zic "Oameni mici, probleme mici"Pai au si ei un hobby, isi pierd timpul fara folos, as putea spune ca este un stil de viata pe care nu l-as urma!