| Asdffd a întrebat:

Parinti mai vor sa ma mute de la scoala la care sunt, sunt in a7a.Eu nu vreau sa ma mut la alta scoala. Ce sa le mai zic? Au trimis si cerere, cererea mai poate fi anulata dupa ce a aprobato?

4 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Buna! Probabil exista un motiv de vor sa te mute la alta scoala. Dar daca tu nu doresti deloc, ar trebui sa le demonstrezi ca nu doresti asta. Incearca sa ii convingi ca : aici poate sunt profesori mai buni, te adaptezi mai greu(sau daca nu, macar o minciuna sa fie ), ai prieteni stabili si iti cunosti colegii din cls 1. Ar trebui sa te inteleaga, dar din nou exista sigur un motiv. Cu cererea, nu stiu daca se mai poate retrage, dar cine stie, poate exista o speranta. Bafta!

| RoxanaAnomis a răspuns:

În primul rând tu ar fi trebuit să iei această decizie, nu părinţii tăi, e viaţa ta. Şi da, poate fi anulată, dar trebuie să mergi până la şcoala aceea.

| Asdffd explică (pentru RoxanaAnomis):

Am auzit ca poate fii anulata, si nu e scoala foarte departe.Mda...asta am zis si eu ca si eu trebuie sa fiu de acord. Dar ei batman, batman...straight face. Poate reusesc sa ii conving.

| JustuShutUp a răspuns:

Hmm. Pai in primul rand cunosc persoane care au mau trecut prin ceea ce treci tu acumhee hee. Si da. Poate fi anulata. Si in al doilea rand ar trebui sa discuti cu parintii tai si sa ii convingi ca daca te vor muta la alta scoala nu iti va fi bine, pentru ca presupun ca esti obisnuita cu profesorii si colegii de la scoala ta. happy Multa bafta! ^^