| xChocolateRoxiiixD a întrebat:

Am o intrebare asa mai delicata despre parintii mei. Stiu ca am mai vazut multe persoane de genul problemei mele dar nu ma pot consola. Ei se cearta [nu in fiecare zi] si imi este frica, dintr-o data imi vine sa urlu de frica sau am nevoia sa vorbesc cu sora mea la telefon. Dar tot timpul mama imi zice la ce trebuie sa o mai stresezi si pe ea? dar nu pot am nevoie de o alinare. Si cand ii spun mamei mele de ce imi este frica ma face nebunacrying... Am impresia ca tatal meu vrea sa ii faca ceva [E nevazator] Dar mi-e foarte fricacrying..Am necazuri foarte mari nu e destul ca am trecut prin 2 mari batalii [in senusul acesta le-am luat eu] cu parintii mei pe deasupra mi-a ars si casa [pensiunea] si tatal meu a devenit din ce in ce mai rau de atucni si mai rece decat era si se enerveaza destul de repede., iar mama nu mai suporta se ia in gura cu el. Mi`e foarte frica sad.Am nevoie de o parere va rog ajutati`macrying [App am 12 ani]

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Eu una chiar nu inteleg de ce parintii nostri trebuie sa se comporte asa de fata cu noi, copii, sau de ce pur si simplu o fac. Eu sunt de parere ca parintii care nu se mai inteleg si au trecut de etapa "inca o sansa" trebuie sa divorteze. Mie la inceput imi era frica ca ai mei o sa divorteze. Se pare ca acum regret ca nu am facut-o! Ai nevoie de consolare, de sentimentul de siguranta pe care sora ta, sau un prieten bun ti-l poate oferi. Eu nu am avut pe cineva sa ma consoleze si am ajuns sa ma inchid in mine. Cauta pe cineva sa iti fie aproape si incearca sa le explici frumos parintilor ca nu mai suporti sa ii vezi asa, ca te afecteaza si ca, comportamentul lor iti distrage atentia de la ce tu trebuie sa fi atenta, cum ar fi scoala. Ar trebui sa te inteleaga, daca nu merge asa, petrece cateva zile aratandu-le ca esti suparata pe ei. Sper sa iti fie de folos. Take care.

| xChocolateRoxiiixD explică (pentru Rhoselynn):

Multumesc pentru sfaturi

| Rhoselynn a răspuns (pentru xChocolateRoxiiixD):

Nu ai pentru ce. Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, sunt aici.

4 răspunsuri:
| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

E o situatie foarte complicata...nu stiu de unde sa incep...
Intr-adevar e un fenomen des intalnit in familii (din pacate) si copii au cel mai mult de suferit
Parerea mea este sa incerci sa vobesti cu mama ta si sa-i arati ca pe tine chiar te afecteaza situatia asta si sa incerce sa o remedieze cumva sau macar sa nu mai aiba manifestatii parintii tai fata de tine...
Daca mai ai nevoie de un sfat ceva sau sa vorbesti cu cineva despre asta poti sa-mi dai mesaj cand vrei

| xChocolateRoxiiixD explică (pentru FanGimnasticaArtistica):

Multumesc simteam nevoia de consolare