| Fundă25 a întrebat:

Paste fericit, TPU!
1. Ce parere aveti despre tatuaje?
2. Ce parere aveti despre fumatori?
3. De ce sa te apuci de fumat?

O seara placuta.kiss

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Paşte tu dacă vrei.
1. Ţine de alegerea individului. Eu nu mi-aş face tatuaje pentru că nu suport acele şi în plus îmi place cum sunt acum. Dar nu-mi pasă dacă cineva are tatuaje.
2. Ţine de alegerea individului. Mă distrează ăştia care spun că "urăsc" fumătorii. Probabil sunt oamenii care în general urăsc tot ce nu e ca ei.
3. Eu m-am apucat o dată cu primul loc de muncă şi am fumat şi fumez doar pe banii mei. Motivul iniţial a fost stresul. Contrar prejudecăţii, eu nu m-am apucat de fumat cu prietenii sau în anturaj ci de unul singur, la lucru.

| AG a răspuns:

1. Tatuajele imi plac cat timp au nu anumit mesaj. Nu imi plac astia care se cred mari "macho", eu enspe mii de tatuaje pe corp, dar nici unul nu inseamna nimic.
2. Urasc fumatorii. Oameni care pur si simplu isi distrug viata.
3. Te apuci de fumat cand nu mai ai altceva de facut. Si vrei sa vezi cum e sa iti faci viata praf
Astea sunt doar parerile mele.
Peace Out!

| mdany a răspuns:

Paste Fericit
1. Tatuajele pot reprezenta caracterul omului in parte, poate o aminitire sau un tatuaj pur si simplu doar pentru a fi tatuat.
2.Isi distrug viata incet si sigur.Cum se zice o tigara iti ia 5 minute din viata.
3.Ca sa te dai mare, sa arati in fata altora ditamai barosan ca cine is eu si etc.Te apuci de fumat numai daca nu ai ce face cu banii.

| carpediem a răspuns:

Paste tu bucuros daca simti nevoia eu sunt carnivor. Ti-se pare crestineste sa intrebi de mazgaleli de paste. Ce ar spune God ca i s-a mazgalit cu tus creatia? Fumatul e un viciu nesanatos. De capatul tigarii te apuci de obicei. Acuma ce sa faci, nimeni nu e perfect.

| DakotaRoyse a răspuns:

1. Sunt ceva frumos dacă vrei să păstrezi o amintire sau chestii de genul. E ok dacă are o semnificaţie personală şi specială. Dar, nu pot spune că sunt total împotrivă, mi se pare doar ciudat să te tatuezi 100%.
2.E alegerea lor că fumează sau nu. Nu mă deranjează în jurul meu, dar să nu încerce să mă corupă.
3.Nu există beneficii. Te apuci că: n-ai nimic mai bun de făcut cu banii, vrei să te sinucizi lent şi sigur, eşti prea uşor de influenţat şi te laşi dus de anturaj, din plictiseală.

| elleme a răspuns:

1. Nu îmi plac tatuajele, zici că sunt murdară pe mână sau unde mi-l fac.
2. Fumatul nu este un lucru bun, îţi îmbolnăveşte plămânii.
3. Cum am scris şi la întrebarea 2.