| anonim_4396 a întrebat:

Pe plastilina mea au apărut niște chestii micuțe, un fel de praf, dar particulele sunt mai mari și pot să le îndepărtez ușor, "se scutură", nu sunt lipite. Nu s-a întărit și nu și-a schimbat consistența. De mirosit, miroase ca o plastilină normală, are mirosul ăla specific. Poate să fie vorba de mucegai? Dacă da, e expirată? Ar trebui să o arunc? Mă gândesc că particulele dubioase sunt ceva din consistența ei care se separă din cauza aerului. O țin în borcănaș, dar când am cupărat-o fiecare bucată era ambalată separat, în celofan subțire.

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Iar te joci?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Aș fi vrut, doar că plastilina mea are mătreață straight face

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Se notează laughing
Dar ești sigur că merge? Ai încercat tu pe plastilina ta?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Am încercat și pe p...lastelina mea. Nu are efectul așteptat. Dar poate merge.

| 1997onur a răspuns:

Are ceva dacă-l o speli? Bine din câte știu eu nu-i bine sa speli plastilina ca se face moale adica se nu știu cu sa spun laughing)) se face asa piure adica se strica offf ce greu era laughing)) spală puțin plastilina și vezi dacă iese particule alea care nu-ți place ție eu asa făceam bine tu poți face ce vrei tu eu doar am spus asa ce făceam eu

| anonim_4396 explică (pentru 1997onur):

Măi, nu cred că ar fi ok să o bag la spălat. O termin de tot laughing Dar mersi oricum.

| 1997onur a răspuns:

DizeManeCompaneAntaTe happy acum am văzut numele tău și miai adus aminte de ceva happy miai făcut ziua atat de frumoasa ca nu ai idee mersi muuuuuuult de tooooooooooooot happy din toată inima.

| anonim_4396 explică (pentru 1997onur):

Ok laughing Cu plăcere

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Ce culoare au particulele? Mucegaiul este o ciupercă inferioră închisă la culoare.
P.S. Vezi că ți-am scris mai demult pe privat.

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Sunt albe. Asta mă derutează și pe mine sad Cred că o s-o curăț și o să o pun puțin la încălzit. Poate dă să se usuce și nu-mi dau seama.
P. S. Am uitat de tine, upsi sad O să mă îți răspund imediat ce am timp. Iertare sad

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ar fi cel mai cuminte. Dar vezi să n-o pui la microunde! laughing
Legat de carte stai liniștită, nu-i bai! Nu m-am supărat.