| Hyacinth a întrebat:

Pe voi ce v-ar face sa vă simțiți ratați sau că v-ați ratat viața?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce mă face chiar acum.
Am decis că am o misiune, un scop în viață, pe care numai eu pot să îl rezolv. Mă identific cu acesta. Dacă nu lupt pentru el în fiecare minut al vieții mele, înafară de cele necesare pentru odihnă, consider că viața mea este ratată, chiar și acum.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

M-as simti ratat daca de ex as vota AUR si as distribui aberatii anti vaccinare. Mai ales daca as fi constient ca am prea putine studii si cultura ca sa inteleg medicina ori biologia de baza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa nu o traiesc cu adevarat.

Dar pe tine? big grin

| Dismally a răspuns:

Nimic, nu poti spune ca ti-ai ratat viata daca nu stii cand se va termina aceasta si ce anume vei face pana atunci.

| oglindasultanului a răspuns:

Dezamagirea, nefericirea, nemultumirea, neajunsul, neputinta. Da stiu intotdeauna e vina mea.

| FreddieM a răspuns:

La faza cu jobul n-am emotii ca sunt prea pragatit ca sa raman vreodata fara, la faza cu dragostea am exact cat ofer deci nu-mi fac probleme. Alte scopuri,, imposibile'' nu am, totul merge ca pe roate. Mult succes si tie.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Să nu am un job
Să nu găsesc niciodată persoana care să mă iubească cu adevărat pentru ceaa ce sunt & pe care să o iubesc la fel ( sufletul pereche), sau MAI RĂU! să găsesc aceea persoană dar să realizez că nu e cea POTRIVITĂ pentru mine!
Să nu-mi găsesc / cunosc SCOPUL VIEȚII MELE!
Să nu fiu (și să nu pot fi) FERICITĀ cu adevărat din anumite motive!
Să iau decizii pe moment pe care nu le mai pot schimba! și evident să le regret după!
Să fiu deprimă! Depresia să mă, țină captivă!
Să am un viciu de care nu pot scăpa!
O boală incurabilă!
Să rănesc pe cineva fără să merite! Sau să fiu rănită!
Să nu mă pot bucura cu adevărat de ceea ce am!
Să regret anumite decizii! Sau să nu le pot lua la momentul potrivit!
Să nu mă simt împlinită!
Să am un 'gol' în suflet!
Să nu am încredere în mine!
Să nu fii capabilă să fac anumite lucruri pe care alții le pot cu ușurință!
Să am o viață plictisitoare!
Plină de nesatisfactii!
Să nu pot călători!
Să nu mă pot cunoaște! Pe mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, uitasem de problemă familiei disfuncționale!
O astfel de familie este exact echivalentul (sentimentului) sau REALITĂȚII de rateu în viața!
Certurile in familie familiale, conjugale (se încadrează în familie disfuncțională!)
Sentimentul de abandon! Singuratatea! Izolarea și auto-izolarea!
Găsirea refugiului (exclusiv) în mediul online!
Comunicare deficitară!
Inhibarea sentimentelor!
Excluziune socială! Sau bullying!
Găsirea refugiului în pornografie, dependențe: consum mass media,online, dependentă băuturi alcoolice, țigări, droguri, dependentă anturaj &anturaj nepotrivit, prostituție, abandon școlar, sarcini la vâstre fragede, abuz!
Netrairea unor experiențe la timpul potrivit!
Frustrări!
Imposibilitatea de a fi responsabil, de a fi părinte (sau copil 'ascultator')!
Vagabondeala la tinerețe, durere la bătrânețe!
Neajunsuri!
Instabilitate emoțională/psihică!
O 'spiruitualitate' nepotrivită, sau lipsa unei 'spiritualitati' /religii/convingeri... de acest gen și ce duc în acest sens, direcție!
Să ajung într-o situație limită gen arestată, închisoare, escrocată la modul extrem, înșelată, manipulată, batjocorită de cineva sau ceva o situație, să ajung într-o situație limită, cancer, depresie majoră, fără casă sau job, de exemplu înșelată de mafia imobiliară sau, executată silit de către o instanță în urma unui credit imobiliar, abuzată sexual, șantajată, amenințată, urmărită, internată la un spital de psihiatrie,
ăla nebuni, închisă pe nedrept, pedepsită pe nedrept, judecată aspru fără drept de apel sau cuvânt, recurs ...etc

Să nu-mi trăiesc viața cu adevărat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare dată când eșuez în privința vieții de creștin. Cel mai mult când nu iubesc.