| AvalohAlyn a întrebat:

Pe voi nu va deranjeaza reclamele care apar peste tot si sunt tot mai agresive,la tv,la radio,pe strada,afise,pe internet, pe site-uri, pe Youtube, te suna la telefon, te opresc pe strada, toti incearca sa faca bani vanzand prostii ca sa se imbogateasca? Oferind ceva mult mai putin de banii aia si mai slab calitativ.Toti isi pornesc afaceri si cauta sa jecmaneasca omul.Capitalismul asta are si parti negative multe chiar daca sunt si multe lucruri pozitive.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Lumea lui Antihrist, bun venit!

| PainTech a răspuns:

Ce reclame pe internet? Am AdBlock Plus, PopUp Blocker, Disconnect, Anti-Block Killer pe PC, Youtube Vanced si Brave pe telefon. Am si uitat cum arata o reclama.

Cine se mai uita la TV?
Cat despre radio, in momentul in care incepe maratonul de promotii la Avone schimb postul. In general comut intre Zu, Pro FM, Virgin Radio.

"te suna la telefon"
Da, astia sunt cam enervanti ce e drept. Din fericire nu sunt prea multi de genul asta.

"te opresc pe strada"
In general e un singur baiat, sta cu mana intinsa plina de pliante. Nu am observat chiar sa intre in discutie cu tine in majoritatea cazurilor. Si chiar daca intra -> Who says you cant have fun?

"toti incearca sa faca bani vanzand prostii ca sa se imbogateasca, oferind ceva mult mai ieftin si mai slab"
Nu esti obligat sa cumperi.

"Capitalismul asta are si parti negative multe chiar daca sunt si multe lucruri pozitive"
Tot ce exista pe lumea asta are parti negative si parti pozitive. Crezi ca exista vreo solutie care sa nu creeze cateva inconveniente.

| gemeni6226 a răspuns:

Sigur ca ma ennerveaza din acest motiv de 6 ani nici nu ma mai uit la tv orice vreau sa vad sau sa stiu o fac pe internet unde am program de banat reclame, telefon direct nu mai am l-am desfiintat am numai mobil, iar pe strada ma scuz ca ma grabesc.

| împreunăfacembine a răspuns:

Ba da, dar pana la urma urmei este un mod de promovare si pana si banii facuti de pe aceste reclame ii promoveaza.

E ciudat mai ales cand te uiti la ceva la tv si dintr-o data apare o reclama care te tine in suspans. In online, la fel.