| 0RASPUNS0 a întrebat:

Pentru a ajunge ca tzanca uraganu etc. Trebuie sa am pe cineva cunoscut?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Trebuie sa te tina corzile vocale, sa studiezi muzica de pe la 8-12 ani, sa nu te deranjeze sa pierzi noptile carand instrumentele muzicantilor mai mari decat tine, doar ca sa te lase sa bagi un program de 10 minute dupa 2 ani de "sclavie" cu ei pe la nunti.
E adevarat ca daca nu nimeresti pe langa oamenii potriviti, nu ajungi sa canti nicaieri, dar 90% din treaba asta e chinuiala si scoala de muzica.
A apus de mult epoca manelistilor "dupa ureche". Acum e totul pe note, iar la manele s-a ajuns chiar mai sus cu teoria decat in muzica electronica sau pop.
Succes, in caz ca ai maxim 16 ani. Altfel ai pierdut trenul big grin

| 0RASPUNS0 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tzanca uraganu are 2 claserolling on the floor)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu i-am vazut CV-ul, dar are voce si stapaneste foarte bine formatia.
Daca ziceai de Culita, intelegeam. Dar Tzanca n-a ajuns la microfon din greseala.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie să te mai naști de 7 milioane de ori.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Trebuie doar să bagi o sârmă în priză, în direct la TV, la o oră de maximă audiență! Sau să te urci pe o macara, să chemi televiziunile și să ameninți că te sinucizi în direct!

Totuși nici ideea cu sârma nu este rea! Poți să exersezi chiar acum!

| 0RASPUNS0 explică (pentru gabicoo):

Eu as alege a 2 a varianta totuși cred ca e mai multa audienta..la sârmă nu vine televiziunea

| Goete a răspuns:

Nu ai pe nimeni cunoscut?
Saracul de tine, daca vrei ne cunoastem

| cfrtobias a răspuns:

Poti incerca sa vezi daca ai succes la cantat pe tik tok si Youtube

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai numele e penibil, sa mai fi si ca el...

Întrebări recente