| Cookie166 a întrebat:

Pentru a deveni arhitect iti trebuie doar matematica? sau si altceva? Si daca trebuie sa mai faci si altceva in meseria de arhitect in afara de proiecte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie:matematica(geometrie foarte multa, dar si aritmetica) si desen(enorm de mult).
Cand esti arhitect nu trebuie decat sa desenezi cladirile de construit si sa,, planuiesti'' impreuna cu viitorul stapan al casei cum vrea sa arate(ex.2 camere, unde sa fie baia etc.).

| Cosmotel a răspuns:

In iasi stiu ca dai examen de admitere. proba de desen tehnic si liber.
trebuie sa faci multa pregatire.
ai si exemple de subiecte pe forumul asta http://www.visualart.ro/......Iasi/page2