| geografgeograful a întrebat:

Pentru ce ne trebuie Catedrala Mantuirii Neamului? Stiati ca acea catedrala este ilegala? Nu doar ca incalca Constitutia Romaniei ci si Drepturile omului.
Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ilegala nu e...dar mi se pare o tampenie sa se bage milioane de euro intr-o biserica cand de banii aia se puteau face scoli sau spitale

| geografgeograful explică (pentru Apache):

E cel mai bun raspuns pe care l-am primit. Din punctul meu de vedere este ilegala. Daca doresti sa afli mai multe consulta site-ul ofical al Asociatiei Umaniste Romane.
Ei au trimis o scrisoare deschisa si Ministrului Educatiei de atunci si Patriarhului.
Daca doresti sa fii informat iti recomand sa dai o tura pe site.

| PisicMic19 a răspuns:

Ilegala?
Drepturile omului?
Este problema ta cine plateste?
Statul da la Catedrala =ioc
Bani de Catedrala =banutul vaduvei
Eu platesc CAS CSS 16% somaj si toate impozitele si darile. Daca vreau dau pentru Biserica daca nu vreau nu dau si nu te intreb pe tine
Uite aici sunt banii de spitale http://www.business24.ro/......ci-1458566
Eu zic inainte sa citesti sa te legi de scaun sa nu cazi jos