| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au fraţi/surori şi între există o diferenţă mare de vârstă (+/- 10 ani să zicem): cum v-a afectat diferenţa asta aşa mare dintre voi în copilărie/adolescenţă? Aţi fost avantajaţi din anumite puncte de vedere? Sau v-ar fi plăcut totuşi să fiţi de vârste mai apropiate?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma bucur ca nu am fost eu ala mai mare, sa raspund de... O persoana cu care nu seman si nu ma mandresc.
Mi-ar fi placut sa fie o persoana de la care sa am ce invata.

| Freya1 a răspuns:

Fratele meu e mai mare decât mine cu 11 ani.Intr-adevar ca in copilărie am avut divergențe,dar cred ca divergențele astea le au frații in general asa ca nu a fost nimic grav.

Avantaje aveam mereu,fratele meu mergea pe premiza ca nimeni nu are voie sa o "bată"pe sora sa înafara de el laughing (bine, Nu ma bătea propriu zic, dar nah, cum e intre frați cu zbantaiala) asa ca aveam mereu pe cineva sa se bage pentru mine, sau sa imi ia apărarea.In rest nu prea i-am cerut eu nimic.

| SilentRain a răspuns:

Nu, altfel nu am fii avut o relație atât de puternic
Mi-a dat toate viața peste cap și ma înrolat într-un război pe care nu l-aș fi vrut deloc, da e ok