| catthshshshs a întrebat:

Pentru cei care sunteti sau ati fost studenti, ce parere aveti despre timpul facultate? Este oare ea asa de grea cum pare?

7 răspunsuri:
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna happy Daca inveti si esti pregatit nu are de ce sa iti fie teama happy sigur vei reusi! Aduti aminte nimic in lumea asta nu e usorhappyoh go on asa ca, daca esti pregatita te vei descurca cu siguranta!kisswinking

| Decebal a răspuns:

A trecut ca un vis, regret ca nu am reusit sa ma distrez mai mult! happy

| anda1313 a răspuns:

Nimic nu se compara cu anii facultatii. Dar nimic. Ideea e sa ai colegi de gasca, un anturaj bun, cu care sa va distrati si sa invatati impreuna. Nimic nu se compara cu sentimentul de bucurie cand ai luat examenul cu nota maxima vineri dupa ce joi ai fost la joia studenteasca, sau sarbatoarea de dupa reusita unui examen. Nimic nu se compara cu iesirile la suc unde cica se fac meditatii intre colegi, gen hai sa iti explic permutarile (varianta cu carti cu femei goale), crede-ma ca nu vei uita permutarile niciodata,
sau comutativitatea explicata in varianta orizontala (x combinat cu y(adica x deasupra) e tot una cu y combinat cu x (y deasupra)). Sunt ani de care trebuie sa te bucuri, sa inveti la greu dar si sa te bucuri de ei.

| alina_4026 a răspuns:

Eu am terminat "Colegiul de criminalogie"din Republica Moldova, insa cit timp am invatat totul a fost foarte bine, nu mi s-a parut nimic greu, aveam tot ce imi doream desigur ca cu ajutorul parintilor, aveam prieteni care si sint daca aveam nevoie de ajutor de un sfat ma bazam pe ei, profesorii au fost foarte buni.Eu ma staruiam ca lucrurile sa aiba treptele lor.In primul rind imi faceam lectiile, apoi putin ma odihneam si mai apoi la disko, cafenea, la pitarie, la noi asa era toti pentru unul si unul pentru toti.Se intimplau momente cind o chiuleam toti de la lectii, sincer nu am cu se sa ma pling.Pentru unele persoane este greu, cea mai mare problema este banii, la noi contractele sint maricele.Aici la noi este greu sa traiesti, platim contractele cu bani nebuni iar cind sa lucram ne platesc de parca ne-au lua in ris, sincer.Bine traiesc acei care sint la putere.

| arhivistu a răspuns:

Draga, depinde la ce facultate esti. dreptu, medicina, poli, arhitectura intr-adevar sunt grele. restul sunt joc de glezne.eu am terminat istoria dapoi nu m-am stresat foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te referi la viata in timpul facultatii! altfel nu vad nici un sens pentru intrebarea ta.Nu e asa de grea daca te tin parintii in brate si nu esti nevoit sa-ti vinzi sufletul pentru o amarata de chirie, eu la asta ma gandesc cand aud "viata grea de student". Sa te imparti intr job si facultate e foarte greu asa ca va rog nu mai plangeti ca viata e grea.

| cravata a răspuns:

Facultatea? Nu e grea cat timp inveti cat de cat ceva. Poti la fel de bine sa te si distrezi pe timpul ei si sa si inveti fara mare bataie de cap. Eu vorbesc din experienta mea.