| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pentru cei care zic ca homosexualitatea se invata: Voi de ce nu sunteti homosexuali si homosexuale?

108 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns (pentru cristi202):

Dacă nu asculti niciodata de inima ajungi un robot, si esti nefericit. Dacă nu iubesti e degeaba

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu simti iubire nu simti nimic. Dacă trăiești din alte motive decat iubire cu cineva nu poti fi fericit, e o viață goală

| cristi202 a răspuns (pentru chuckmanson):

Daca se va gasi leac si pentru alcoolism, alcoolismul tot viciu va ramane. Doar ca va fi mult mai periculos. "Si ce daca devin alcoolic? Exista tratament! Hai sa bem pana nu mai putem!"

SI de unde ai scos ineptia cu punctul G in prostata?

| cristi202 a răspuns (pentru Emma30555):

Pai nu am zis ca sa nu iubesti, ca sa nu iti asculti inima. Insa ratiunea trebuie sa decida in cele din urma. Stii cate fete am cunoscut care au fost luate de fraiere, si tot ii iubeau pe cei ce le luau de fraiere, pentru ca lasau ratiunea deoparte, si mergeau pe emotie, si le parea rau abia dupa despartire, cand gindeau ce ar fi trebuit sa gindeasca inainte?

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru cristi202):

Ideea e ca atunci când iubești nu ai neapărat un motiv. Nu îl iubești neapărat ca e bun sau ca e inteligent sau ca are job bun, e o relație care se creează la nivel emoțional. Poți sa cunoști omul perfect dar sa nu îl poți iubi doar ca ai vrea sa îl iubești sau ca ti ar fi bine în viata, și poți sa cunoști omul imperfect care sa te facă fericita. Cazurile despre care vorbesti tu, în general sunt experiente, când te înșeli asupra oamenilor, când te păcălesc fiindcă nu vezi semnele. Acele fete sunt neexperimentate și atunci fac greșeli dar nu despre asta vorbesc eu, normal ca nu trebuie sa fi orbit sau prost. Ideea ca atunci când ești gay ca de aici a pornit discuția, nu poți sa te obligi sa iubești pe cineva de sex opus fiindcă e imposibil. Atracția trebuie sa existe dacă nu exista ești predispus la înșelat, ești predispus la nefericire, și nu ma refer doar la atracție fizica. Nu putem alege pe cine sa iubim. Ori o simți ori nu. Dacă nu o sinti relația nu poate funcționa. Unii sunt mai cerebrali, și eu sunt asa de fapt, dar când e vorba de a simți ceva pentru un bărbat nu pot sa aleg, sa l iubesc doar pentru ca asa ar fi potrivit

| cristi202 a răspuns (pentru Emma30555):

Bine, indragosteste-te tu fara motiv de acel barbat care e badaran cu tine. Ca eu pto sa iti spun toate calitatile acelor femei de care m-am indragostit in viata, adica pentru ce m-am indragostit, adica motivul Chiar si un gay gaseste ceva mai bun la un barbat decat la femei. Daca ti se pune pata doar asa, din senin, esti condus de sentiment. Si atunci iubirea dintre gay e ca si iubirea unei fete cuminti dar prostute indragostita de un gangster. Adica ceva gresit.

| cristi202 a răspuns (pentru Hyacinth):

Nu imi cade organul daca pacatuiesc. Imi cade spiritul. Si zic asta pe bune. Pentru ca ma desparte de realitatea care da sens vietii mele. Care face ca evenimentul consumarii unei simple prajituri sa aiba aceeasi valoare ca a unui banchet. Nu trebuie sa fie sexul neaparat. Sunt alte pacate mult mai subtile care omoara spiritul. Si odata omorit, traiesti, dar te faci ca traiesti. Cu un spirit viu, poti ajunge la or-gasm si fara atingerea fizica necesara (stiu, vei zice ca e nebunie, ca nu se poate, dar am experimentat asta), cu spiritul mort, sau pe moarte, abia de il atingi cu tot tacimul, si de aceea ai nevoie de cine stie ce fetish-uri, care mai de care mai ciudate in unele cazuri.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai nu e OK, de aceea ratiunea ar trebui sa primeze. Insa e un adevar ca exista un procentaj destul de mare care aarata ca fetele cuminti au o atractie spre baietii rai. De ce e asa, nu se stie... Psihologie umana happy.

| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, din obligatie. Cei mai multi vor spune ca e o aberatie. Dar cei care au o relatie reusita timp indelungat, sa zicem de mai bine de 10 ani, deci cei ce stiu cu ce se maninca o relatie, stiu ca, dincolo de sentiment, stai cu cel de linga tine si din obligatie. Sentimentele vin si trec, adevarata dragoste e angajamentul, faptul ca iti impui, te obligi sa stai linga persoana ce o iubesti orice ar fi. Si dupa aceea chiar stai, chiar daca nu mai simti nimic, pentru ca dragostea adevarata trece dincolo de sentiment, e mult mai profunda decat sentimentele ce le poti simti pentru cineva. Sentimentul e doar scinteia ce aprinde motorul dragostei, asa cum scinteia bujiei aprinde motorul masinii. Daca tu te multumesti doar cu o scinteie, si esti fericit asa, mergi inainte, eu vreau toata "explozia". Dar, in timp ce scinteia ta se va duce, explozia mea va face ca relatia sa mearga.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai vezi ca ai ajuns sa imi dai dreptate? happy

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E bine si jumatate pentru inceput. happy

| oglindasultanului a răspuns:

De scarba, rusine, disciplina...