| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine chiar știe - vulpile mănâncă pisici?

Lângă București cineva are vreo 70 de pisici și e pădure cu vulpi unde este.

Au dispărut 7 pisici și sunt vulpi acolo în pădure.

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Da, vulpile mananca si pisici cand reusesc sa le prinda.

| iulia0514 a răspuns:

Da vulpile vânează pisici! Dacă au dispărut înseamnă că le-a prins vulpea am pățit și eu ca a ieșit pisica din curte și a prins-o vulpea!

| anonim3247 a răspuns (pentru iulia0514):

Așa a spus și cine are pisicile dar eu și nevasta nu am crezut.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Nici cine are pisicile nu era convinsă 100% că vulpile mănâncă pisici dar acolo s-au înmulțit vulpile și nu sunt câini sau alte animale.

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim3247):

Vulpile mănâncă cam tot ce pot prinde inclusiv pui de căprioare, miei, pui de cerb și chiar si pisici, eu am casa chiar lângă padure și mereu îmi este teama sa nu rămân fără pisicii