| chiska16 a întrebat:

Pentru mine tara natala este... continuati gindul..va rog!) Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru mine tara natala este Romania.
Imi place foarte mult tara mea asa cum e ea!
Dar ma doare totusi ceea ce se intampla acum cu tara mea,se spune ca daca conducerea unui popor vin oameni lasi si credinta fara iubire de neam,acel popor este pierdut,vor veni alte neamuri peste el.
Nu as vrea insa sa fie si cazul neamului meu.
Tara mi-a dat neamul,cerul, pamantul roditor ca nicaieri cu campii bogate, lucrate de oameni harnici, aerul pe care-l respir cu nesat, tot aici in tara este si casa parinteasca unde mereu o sa fi asteptati cu bucuria si caldura de acasa, cu povetile parintesti date noua, n-avem dreptul a le uita.
Memoria strabunilor care au edificat-o trebuie pastrata si transmisa urmasilor!
Sa fim mandri de tara noastra asa cum este ea!
Fie painea cat de rea, tot mai buna este in tara mea!
Te pup!

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Romania, desi as fi vrut sa fie SUA