| spy2o a întrebat:

Pentru procurare o arma neletala de ce acte am nevoie? Banuiesc ca(scuzati cacofonia) nu trebuiesc atatea acte ca in cazul uneia letale.Care sunt conditiile pentru detinerea/depozitarea unei arme neletale? Ineptii de genul:trebuie sa ai un seif in perete, pistolul intr-o camera, munitia in alta sunt adevarate? Rog sa raspunda cineva care detine sau macar are idee despre.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să aprofundezi Legea numărul 295/2004 privind regimul armelor și munițiilor.
Ai o responsabilitate cu ea.
Ai grijă!
Pa, pa.

| spy2o explică (pentru Legiuitoarea):

Chiar am citit-o, dar n-am inteles prea multe.Nu scrie nimic in ea de regimul pastrarii armelor in afara de faptul ca nu trebuiesc lasate la indemana persoanelor neautorizate.

| eduard240300 a răspuns:

Exact ca in cazul uneia letale, deoarece ranile neletale pot fi letale in unele cazuri