| anonim_4396 a întrebat:

Pentru toti utilizatorii TPU:
Proprietarii unui site ca TPU incaseaza sume fabuloase pentru orice intrare in site, chiar si numai pentru o simpla vizualizare. In plus, mai au incasari si dupa numarul de utilizatori inscrisi. Pentru asta ei nu permit stergerea conturilor noastre. Li s-ar reduce veniturile. Eu ma lupt de mult timp sa inchid contul dar, ei vin cu tot felul de pretexte, lingusiri, motive "de securitate" (! nu-mi steg contul, din motive de securitate!) si altele. Asta, numai pentru a pastra un numar de utilizatori inscrisi, dupa care au incasarile.
Cu bine copii. Acest site e bun pentru voi pentru ca puteti posta aici orice, fara ca cineva sa va rupa urechile. Eu am crezut ca e bun pentru a ne ajuta, pentru sfaturi. Realitatea insa, e alta. Acum ma vor suspenda, dar contul tot le ramine. Politica siteului.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Coform logicii simple: cine si de ce ar plati sume fabuloase pentru accesarea unui site? Este o paranoia generala chestia asta, dar daca vrei sa gandesti un pic, iti vei da seama ca n-are nici o logica si ca e doar spalare de minti pentru prosti. Ignoranta ta te face atat de manipulabil. Informeaza-te, mintea ti se va lumina si nu vei mai fi folosit de tot felul de indivizi pentru a crea panica aiurea. Poate la o mie de accesari ale siteului, proprietarii sa scoata din reclame un leu-doi (fabuloasa suma, n-am ce zice).
Pe de alta parte, in viata de zi cu zi nupoti zice brusc: stii, eu m-am plictisit, stergeti-ma din viata voastra. TPU este un site pe care interactivitatea este importanta, stergerea unor conturi duce la pierderea firului logic si ii deranjeaza pe userii acre raman. E normal si de bun simt ca proprietarii siteului sa-si protejeze utilizatorii de tot felul de copilasi rasfatati care ba isi iau jucariile si pleaca, ba se intorc. Mi se pare corect ca tot ce ai scris vreodata sa ramana acolo unde este si tu sa-ti asumi acele lucruri, nu sa iti iei jucariile si sa pleci. Nu te obliga nimeni sa mai accesezi siteul, dar e o prostie si o lipsa de respect in primul rand pentru tine si apoi pentru noi sa ai pretentia sa se modifice ceva doar fiindca asa ai tu chef. Trecutul nu se schimba, nu iti poti permite sa ceri asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Madam "doctoressa", TPU face afirmatia ca raspunsurile ramin sub numele de "anonim" deci, nimeni nu-si pierde firul. Nci capul daca nu sta mult pe aici. Dar cum sinteti de la inceput pe aici, si sinteti prezenta non-stop (cum va mai faci meseria de medic?) cred ca vi s-a spalat mintea. Nimeni nu face o astfel de munca pentru unu-doi lei. Si, faceti astfel de afirmatii, stiind ca majoritatea va vor crede, numai dupa criteriul vechimii.
Nu m-am plictisit dar mi se face greata cind vad lupta copilasilor, cum bine le ziceti, pentru niste puncte care nu ii fac nici mai destepti, nici mai curati, nici mai sanatosi. Pe toti ii vad cum se lauda ca ""II scriu Cristinei si se rezolva".
Sumele, sint intr-adevar fabuloase. Daca nu stiti, interesati-va. Dar cred ca stiti, numai ca sinteti interesata sa prostiti copiii. Daca mi se inchidea contul cind am cerut, nu divulgam aceste lucruri.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Si, apropo de logica, de ce s-ar stradui sa mentina un numar de conturi cit mai mare? Pentru 1-2 lei din reclame? Logica...

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Era bine daca aveai macar un argument, cat de pricajit, si nu doar o mana de noroi. cat despre faptul ca un lucru care ti se pare revoltator acum ti se parea perfect normal daca ti se facea pe plac, acesta vorbeste de la sine despre caracterul tau.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Și ce, te oftici?