| Costel95 a întrebat:

Pentru trupul cui s-a certat Arhanghelul Mihail cu diavolul?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De Moise este vorba!
Te-ai documentat pe net, eu nu caut când dau răspunsuri pe TPU.
Scriu din ce am învățat și am profesat ori experimentat.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
S-a războit cu Lucifer pentru Dumnezeu.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă am greșit este de datoria ta să mă luminezi!
Despre cine este vorba?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai luat o informație direct de pe net, nu este din ceea ce ai învățat tu iar în altă ordine de idei nu scrie nicăieri că trebuie să cunosc biblia, credința o am în suflet.
Dă dovadă de maturitate și pune o întrebare a cărui răspuns l-ai căutat peste tot și nu a fost cu putință să-l afli.
O zi bună.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulțumesc pentru fundiță și acum știu pentru cine s-a certat.
Pa, pa.

| 4b a răspuns:

Da ce... s-au certat?! :O fa o traducere la intrebarea asta costeleee

| Costel95 explică:

Ai gresit Legiuitoarea. Mai incearcalaughing

| Costel95 explică:

Era o inrebare doar asa...de cat de bine cunosti biblia, nu era nimic special. doar ca imi place mult intrebareahee hee

| Costel95 explică:

Poi am pus si eu asa intrebarea ca am vazut-o in Biblie nu pe net. dar pentru asta nu cred ca te deranjaza, sau daca te-ar deranja n-ai fi raspuns.

| Costel95 explică:

4bb4, citeste cartea Iuda versetul 9.

| bucicut a răspuns:

Buna lasa-i pe toti asculta in tipul rebeliuni lui lucifer Arhanghelul Mihail l-a aruncat in iad pe el si toti ingeri razvratiti care au devenit draci, Arhanhelul Mihail este cel mai puternic