| Lleahh a întrebat:

Poate ca sunt eu nebuna dar voi mai aveti incredere in oameni? Voi ati fost dezamagiti, sunteti dezamagiti, ce ati simtit? Imi este sila de tot ce vad in jur in ziua de azi

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da, am încredere. Nu în toți, evident. Dar sunt oameni pentru care as baga mana în foc

| DeathIncarnate a răspuns:

N-am avut niciodata, de ce as incepe acum sa am?!

| RAY a răspuns:

Eu cred ca orice om este predispus spre a te dezamagi, asa ca daca ai asteptari sunt iluzi, amagiri

| SG1995 a răspuns:

1. Da.
2. Da, dar ce ma face sa nu imi. pierd increderea in oameni, este speranta, speranta ca exista oameni demni de increderea mea.
3. Furie, fustrare si zadarnicie, plus multe alte senzatii de genul.

| GoldenZenith a răspuns:

Ești dezamăgit doar daca ai pretenții de la oameni și te implici prea mult dpdv emoțional. Încrederea se câștigă cu greu și uneori nici familia nu prea e demna de așa ceva.
Cel mai simplu e sa nu îți bați capul cu nimeni și asta e; toți sunt predispuși să te dezamăgească, chiar și tu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Esti doar mai mica.
E adevarat ca majoritatea oamenilor nu sunt tocmai niste exemple( dupa parerea mea ),dar trebuie sa cauti acei oameni speciali in care poti avea o anumita incredere.
Sunt si oameni buni, trebuie sa-i recunosti tu.

Si da, am fost dezamagit, tradat de oameni apropiati, dar asta e, nu inseamna ca o ard pe ideea " toti sunt rai " ca stiu ca nu e asa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost dezamagita pentru ca nu am avut asteptari.Nici nu m-am atasat.Nu am incredere deplina decat in mine.In rest, sunt putine persoane in care am mai multa incredere.

| Victor453 a răspuns:

Nu, nu mai am incredere in nimeni, am inteles ca e degeaba.
Sigur ca am fost dezamagit, asta nu este placut, te simti proost, trist etc.

| leapșa a răspuns:

Asa e lumea si nu trebuie sa pui suflet in tot.
Sinele tau iti este cel mai bun prieten, trebuie sa fii mai mult pentru tine. Toata lumea te dezamageste intr-un fel sau altul, chit ca-i mai devreme sau mai tarziu.