| R0R0 a întrebat:

Aveti obiceiul de a plange cand suferiti sau sunteti foarte tristi /dezamagiti?

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,cînd am o problemă pur și simplu încep să pling.Dar după aia mă simt incă mai rău.De obicei eu foarte des încep a plînge, de la nimicuri.

| R0R0 explică (pentru FrumusicaSufletista):

Eu doar cand sunt foarte ranita/suparata.

28 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Dorm mult cand e asa.
Shut down total.

| R0R0 explică (pentru ToKen):

Inteleg.
Dar eu nu pot adormi.

| RAY a răspuns:

Nu,doar ma simt aiurea, dezamagit

| R0R0 explică (pentru RAY):

Si eu ma simt aiurea sad

| Drimmero a răspuns:

Fac haz de necaz, nu sunt niciodata trist, poate doar frustrat!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu pot sa fac haz de necaz.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Inteleg, prea multa tristete duce la depresie!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu si in cazul meu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De obicei ma inchid in mine. Nu prea plang happy Desi as vrea sa ma descarc asa...

| Doub a răspuns:

Da, e un mod genial de a te descărca de tot.

| RainmakerX a răspuns:

Aveam obiceiul asta... mi-a trecut cu timpul.

| Florentina9210 a răspuns:

De obicei plang foarte rar. Trebuie sa fie o chestiune importanta ca sa fiu jos sa ma simt trista. In rest, nu. Zic vorba mea: Asa a fost sa fie. Cum zicea si Elena Gheorghe in piesa ei ''Autograf'' ''Haz de necaz ca asa-i frumos''. Nu are rost sa le pui la suflet!

| R0R0 explică (pentru Florentina9210):

Incerc.
Mersi mult!

| oprescudorin11 a răspuns:

Un om care-si plange de mila este ca si pierdut! Daca o faci pentru niste avantaje (teatral ) nu e condamnabil. Daca o faci absolut sincer, inseamna ca nu esti viabil!(sau viabila daca esti fata).
Poti plange temporar, de necaz, poate nu ti-a venit vreo idee la problema ta. Daca o faci sincer, e bine sa fie in Taina.
In religie se spune ca 'plansul' purifica! Este chiar asa! Dar purifica doar cand o faci singura, te curata, iti limpezeste mintea, iti gasesti calea.
Daca plangi teatral sa obtii un avantaj, este iarasi bine! Personal nu admit plangaciosii! Mi se par falsi si imi provoaca repulsie.Seamana cu bardul ala de senator, scarbos, care plangea in Senatul Romaniei, ca sa nu fie arestat desi furase cu nesimtire un POPOR!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Eu sunt sincera, nu pot fi teatrala.

| Idkidk a răspuns:

Da, am un defect, eu plâng şi din motive micuţe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o fire foarte închisă, dar atunci când sunt singură și intru într-un bad mood, da.

Răspuns utilizator avertizat
| laneandreea a răspuns:

Da plang dar ma ascund mereu in baie in fata oglinzii ca sa vad cat de jalnic am decazut si asa trece mai repede durerea

| Paradoxal8846 a răspuns:

Nu deoarece cred ca plansul e pentru oamenii slabi. Sunt trist si atat

| R0R0 explică (pentru Paradoxal8846):

Nu si cand esti singur.