| Adi0696 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna cam cat costa un pc performant? Si daca este o afacere mai buna decat un laptop?

4 răspunsuri:
| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

Un laptop poate fi mai bun decat un Pc depinde cat investesti in el. Daca ai la dispozitie un buget mai mare iti recomand unul dintre laptopurile Republic o Gamers de la Asus.
Iti recomand de asemenea sa constuiesti pc-ul pe piese, o sa vina mai ieftin. Cam in jur la 18-20 mil.(bineinteles daca ai un pc relativ bun acum si poti sa mai folosesti piese de la el gen sursa sau placa de baca si sa schimbi doar ramii si procesorul)

| mgtow a răspuns (pentru FanGimnasticaArtistica):

E mai bun o vreme pana cand pc-ul devine mai tare dar depinde pentru ce il folosesti mai mult, la jocuri se recomanda si PS3 ca il face in 4 pe PC indiferent daca e modat sau nu.

| FanGimnasticaArtistica a răspuns (pentru mgtow):

Asta intr-adevar cu Ps3ul nu se compara nimic in natura de gaming. Pei cand devine pc-ul mai atre devinde si laptopul ar trebui sa te uiti putin la specificatii. Tehnologia deja a avansat mult in privinta laptopurilor asa incat unele depasesc cu mult pc-urile. O sa avansese din ce in ce mai mult nanotehnologia.
Pei tu pentru ce vrei pc-ul/laptopul?

| mgtow a răspuns (pentru FanGimnasticaArtistica):

PC nu aleg deoarece consuma mult curent si laptopul e bun, la ps3 mai iau cate un joc la ocazie si nu mor de foame.