| AvalohAlyn a întrebat:

Poate trai un om singur toata viata? Ce parere aveti de celibatari Ei cum reusesc?
De exemplu preotii catolici(sunt celibatari)
Poate trai un om bine si fericit fara sa aiba o relatie de iubire sau o familie/nevasta?

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Pot trai oamenii celibatari toata viata, nu e imposibil, doar ca la cat de decoltate is femeile astazi, plus internetul, showrile tv si alte lucruri sunt o piedica. Si nu poate trai un om mai bine daca nu are o sotie (exceptie fac cazurile cand nevestele sunt certarete si pline de defecte) omul fiind creat cu necesitatea de a socializa, iar unul retras nu va fi prea fericit. Eventual prietenii ce ii sunt de ajutor laughing Legat de catolici, asa ar trebui potrivit legilor lor, insa daca intrebi un numar mare de prost(i)toate din Germania si Austria iti vor spune ca au avut printre clienti si preoti catolici. Am citit niste stiri despre asta, a declarat o prost(i)toata ca avea preoti care erau clientii ei fideli laughing Sa fi celibatar nu e pentru secolul nostru si nici pentru oricine.

2 răspunsuri:
| DarthRevan a răspuns:

Poti traii singur asta depinde de caracter si de spiritul tau, oamenii oricum sunt falsi si usor de influnetat in general suntem o rasa naiva.

| Jimtheghost a răspuns:

Logic. Dar nu cred ca ar fi extrem de fericit. Eu cred ca oricine isi doreste o familie. happy