| anonim_4396 a întrebat:

Se tot aude in ultimul timp cate o stire "masina furata descoperita la frontiera". Cum sunt prinsi de politisti pentru ca de cate ori am iesit cu masina nu mi-a cerut actele?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când o mașină este furată se face un fel de alertă pentru găsirea ei și este anunțată poliția de frontieră. Când apare acolo poliția o identifică și o reține.

| Andreeush a răspuns:

Probabil datele mașinii furate se aflau în baza de date a poliției și din acea cauză au descoperit-o.

| OldSoul a răspuns:

Pai nici nu trebuie sa-ti ceara actele.
Nu stiu eu ce smecherii au cei e la frontiera, dar iti dau o varianta plauzibila.
Sa se verifice numerele de inmatriculare ale masinilor care trec frontiera.
Odata verificat se afla daca masina este furata, iar daca numarul e schimbat si nu corespunde cu masina, se pot face verificari mai amanuntite.

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru OldSoul):

Daca ar cere talonul, l-ar scana si ar aparea ca masina e data in urmarire.

| MihaiMDO a răspuns:

Salut, poate te ajuta acest articol.

https://24media.ro/2021/12/15/numarul-de-masini-furate-a-crescut-wifi-hack/

O zi buna!