| andreiss99 a întrebat:

Populatia Europei de Vest este civilizata pentru ca? va rog dati-mi raspunsuri urgent funda big grin!!!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Din mai anul trecut, vestul a mai evoluat ceva...

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Estul europei a fost,, tinta,, multor popoare migratoare, a caror culturi se bazau pe principii salbatice, empirice.Desele invazii urmate de distrugeri repetate, preocuparea directionata mai mult spre o continua reconstructie, decat spre arta si cultura au intarziat evolutia culturala a zonei.Ba chiar in zilele noastre putem vedea ca am acceptat si pastrat in mare parte obiceiuri si traditii pagane, in timp ce vestul s-a orientat spre progres continuu.Priveste numai harta si compara evolutia dpdv economi si cultural, incepand de la est la vest.Cu cat te apropii de vest, cu atat gradul de civilizatie e mai pronuntat. Apoi mareste unghiul de vedere la nivel european.Fiind un amestec de,,culturi,, si mentalitati,v-om fi mereu in urma cu civilizatia,caci atunci cand mai multe,,forte,, se lupta pentru suprematie, a culturii, a teritoriului, a traditiilor, se da impresia unei framantari continue din care nici una nu se desprinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pen'ca au venit tiganii (si) romanii peste ei... unde ai vazut tu tigani romani sa se duca la rusi, sa zicem?