| BRG a întrebat:

Pot da de permis auto dacă sînt persoană cu dizabilități? Am ceva reducere la școala de șoferi.

Răspuns Câştigător
| karinka_7246 a răspuns:

Da,de ce nu? nu este ni mic imposibil asa ca.succes

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai probleme de discapacitate ai reducere si ai nevoie de un certificat ca ai respectivele probleme de sanatate asa demonstrezi ca nu faci o manevra (sa nu minti ma refer).

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Persoanele cu dizabilități fizice pot susţine examenul pentru obţinerea permisului de conducere pentru categoriile A şi/sau B dacă autovehiculul utilizat la examinare este adaptat infirmităţii acesteia. Acestea sînt admise la susţinerea examenelor privind obţinerea permsului de conducere în urma emiterii unui aviz al unei autorităţi medicale competente. Instruirea se face pe baza regulilor generale de obţinerea a permisului de conducere.
Mai multe poți citi aici http://www.politiarutiera.md/car/drivers_handicap/
O zi cu zâmbet să ai!

| Vizitiul a răspuns:

Imi pare nespus de rau sa-ti dau o astfel de veste, dar nu poti intra in posesia unui permis de conducere avand dizabilitati. Trebuie sa fii apt din punct de vedere medical si psihologic, ori cand o sa mergi la vizita medicala, o sa fii depistat si-o sa ai parte de un deneg.

| Didicel a răspuns:

Nu.straight face Poti conduce daca esti chior?