| RalukAndre a întrebat:

Pot fi considerata pagana daca port un lant cu o stea cu 5 colturi intr-un cerc?

Răspuns Câştigător
| daηă a răspuns:

Nu. Și copiii mici desenează steluțe cu 5 colțuri, pentru cei care nu știu ce e o pentagramă, steaua e doar o formă banală, precum inima, sau cercul oh go on
Și cum a spus și @maxracer, cât nu te rogi la el e în regulă laughing

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu! Pentru ca nici o religie n-a numit acea stea semnul deavolului, aceasta denumire a fost luata din filme! big grin
Deci fi fara grija!

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Stai liniştită, NU.
Numai Bine.

| RoxKnkK a răspuns:

Pantagrama se face invers ca capul dracului dar daca nu te rogi e ok...mie imi place pantagrama si as vrea si eu lanturi sau cv dar nu inseamna k sunt pagan

| VeteranReintors a răspuns:

NU poti fi daca nu te rogi la ea.

| RansleyGriswold a răspuns:

Nu asculta ce zic cocalarii
Acea stea are 5 colturi care semnifica 5 elemente ( sus-Spirit /jos-dreapta-foc/jos-stanga pamant/ stanga-apa/dreapta-aer )
Este steaua wicca si este folosita la ritualuri wiccane legate de zeita Goddess
Este doar o religie CARE EXISTA
cauta despre wicca!

| maxracer a răspuns:

NU, ai fi considerat pagan daca te-ai ruga la el.