| maria999 a întrebat:

Poti anula un colet trimis prin posta?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este deja expediat, nu.
Îl poți returna după sosire la destinatar.
Învață să dai dovadă de cumpărător de bună credință.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Maria, cel mai bine mergi mîine cu buletinul la poștă si vorbeste cu fetele alea, doar ele te pot ajuta, mult succes.De unde esti?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca l-ai trimis tu poti doar informa destinatarul sa nu-l primeasca si coletul va fi returnat, daca tu trebuie sa-l primesti atunci pur si simplu nu il ridici sau te duci la oficiul postal mai bine si spui ca nu-l ridici pentru a ajunge mai repede inapoi la expeditor. Taxa platita pentru expediere nu se poate returna, cred ca se pune si o taxa de retur, nu stiu sigur.

| PeFuga a răspuns:

Raspunsul meu vine cam tarziu. Dar pe viitor sa stii ca se poate retrage coletul dupa ce a fost expediat, asta daca intre timp nu a fost ridicat de destinatar, bineinteles. Mergi la posta cu chitanta pe care ti-a dat-o cand ai trimis coletul si ceri returnarea lui.

| Ottakringer a răspuns:

Salut! Din cate stiu nu poti.
Dar il poti refuza cand il primesti. Motiv? : Nu e ceea ce ai comandat sau te-ai razgandit. Nu stiu daca trebuie sa platesti vreo taxa sau altceva. Dar da, il poti refuza cand ajunge la posta / curier.