| Kathrinex a întrebat:

Preferați o casă la țară sau la oraș? De ce?

7 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

La oras, dar intr-un orasel linistit si undeva la munte.

| RAY a răspuns:

As prefera la sat dar nu acum si la batranete, sa mor la margimea unui lac, in natura

| Freya1 a răspuns:

La oras intr-un orasel mic cum este a meu.De ce? Pentru ca am stat la casa la tara si 7 ani nu m-am putut acomoda, e rau cu munca, oameni au ramas doar cei in varsta iar singuratatea incet incepi sa o resimti pe cand la oras iesi in mall mergi intr-un supermarket, mai auzi un scandal, gasesti de munca mai multa etc

| OldSoul a răspuns:

Ai spus casa, deci, da, as prefera o casa la oras.
In principal pentru ca e mult mai accesibil fata de la tara.
La oras ai mai multe evenimente, mai multe locuri de divertisment, in timp ce la tara, nu prea ai aceste beneficii.
Si desigur, si in cazul in care doresti sa-ti deschizi o afacere acasa e mult mai practic sa locuiesti la oras, sunt mult mai accesibile serviciile tale si astfel vei avea si mai multi clienti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oras.Pentru ca nu ma vad locuind la tara.Pur si simplu mi-ar fi prea greu sa ma acomodez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? La țară, chiar dacă acolo e mai multă treabă, m-aş adapta.Singurul minus pe care-l pot vedea sunt țațele alea bârfitoare.Pentru că prin zonele rurale sportul național este bârfa.Dar nu-i aşa bai.

| 393Dan a răspuns:

La oras. Va valora de vreo 5 ori mai mult.