| KKarl a întrebat:

Preferati sa mergeti desculti sau incaltati? Eu prefer sa merg descult.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand ajung acasa, abia astept sa ma descalt, insa in rest, nu prea suport ideea de picior gol. Am si casa la curte, nici prin iarba nu umblu descult.

| wpetterssone a răspuns:

Merg încălțat. Merg desculț doar uneori, prin pădure vara sau pe cărările de urcare pe munte, cele care au și pământ pe ele sau când sunt în concediu vreau să fiu conectat cu natura.

| Victor453 a răspuns:

Incalcati

| Robert160 a răspuns:

Pe strada in oraș eu merg incaltat cu adidașii

| Socke a răspuns:

Depinde. afara evident ca ma incalt, in casa desculta.

Răspuns utilizator avertizat
| Socke a răspuns (pentru KKarl):

Nu vreau sa stiu cum arata picioarele tale.

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Şi eu la fel. Nu-mi place să merg încălţat. Nu mi-au plăcut niciodată pantofii de niciun fel. Sunt grei, incomozi şi mai dai şi bani pe ei.
Da, mie-mi place să merg desculţ. Şi nu numai prin casă sau pe nisipul de la mare, ci pe oriunde şi oricând "mi se pune pata" să mă simt bine, liber şi fericit.
Doar la serviciu (într-un mare spital din Bucureşti) trebuie să suport nişte afurisiţi de saboţi albi de firmă, din piele de bestie. Noroc că acest supliciu nu ţine decât 7 ore pe zi. Dar altfel... eu numai în pantofii lui Adam sunt. Şi-s foarte sănătos şi fericit!

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

La urma urmei ce-ţi pasă de părerea altora? Mergi desculţ pentru ei sau pentru tine? Vrei să te simţi bine, mergi frate desculţ mai departe pe drumul tău. Nu există nicio lege în lumea asta care să interzică sau să blameze mersul în picioarele goale. Este ceva absolut natural şi normal. Lasă-i p'ăia săracii să meargă în adidaşii lor. Habar n-au ce-i aşteaptă.
Toate cele bune dragă KKarl! ^_^