| ioana_9142 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna de la un timp ma cam ignora...nu prea pot sa vorbesc cu ea despre asta pentru ca este foarte timida
O cunosc de 6 ani, si mereu ii spus ce ma supara
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Poate ca nu mai aveti aceleasi idei, nu mai aveti subecte de conversatie. Poate ca ea are o problema care o macina, o neliniste.
Tu trebuie neaparat sa-i vorbesti, timpul nu face decat sa va indeparteze. Daca nu clarificati acum situatia, relatia se va raci.

3 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Uneori franchetea poate deranja (asa mi s-a intamplat si mie - si am terminat prietenia)...las-o mai moale si daca isi va da seaman ca a gresit...prietenia poate deveni si mai profunda...

| cutie a răspuns:

Deacord cu lia.sad

| alina44 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ea si sa o intrebi de ce prietenia voastra s-a racit? Daca astepti sa faca ea primul pas, tinand cont ca e mai timida, cred ca o sa astepti mult timp, iar timpul o sa fie un dusman pentru prietenia voastra. Vorbeste-i, fa-o sa inteleaga ca poate avea incredere in tine si ca iti poate spune orice...Bafta:*