| NoTurbinaNoGood a întrebat:

Prin diferite orase din tara, in zona targurilor (sau pietelor agroalimentare), aud de la asa zisii "valutisti", poezia cu "telefoane, femei, valuta, cupoane".
La primele 3 lucruri, inteleg la ce se refera, dar cupoanele ce sunt?

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

Bilete speciale de calatorie cu reducere, pentru anumite categorii sociale: handicapati, veterani, politisti. Dar nu le poti folosi daca nu te incadrezi in acea categorie. Ei au acte speciale doveditoare. "Valutistii" fac specula cu ele, cumparand de la cei ce nu calatoresc si vanzand la cei ce calatoresc mai mult decat biletele primite (au un anumit numar pe an). Evident, este ilegal.
Femei? Cred ca ai inteles gresit.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru francut):

Bineinteles ca am inteles gresit. Nu au prostituate sau ceva. Fac doar reclama unei firme de curatenie, unde lucreaza in principal femei laughing

| francut a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Oo)