| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti Pro sau Contra eutanasierii cainilor maidanezi?

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Contra

| floresdemayo a răspuns (pentru katy):

Adica contra eutanasierii, nu?

| katy a răspuns (pentru floresdemayo):

Exact

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dusi la instructie si sa atace tiganii care fac misto pe strada.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Da, nici eu nu sufar...rromii. E o chestie simpatică ce propui.

Apache
| Apache a răspuns:

Contra...e adevarat ca numarul maidanezilor este mare dar majoritatea sunt inofensivi!
ar trebui eutanasiati numai maidanezii care sunt inregistrati ca agresivi..sau care au muscat pe cineva
Iar maidanezii care nu fac probleme ar trebui dusi in adaposturi, cu toate ca asta implica costuri ridicate
Nu poti sa ii omori chiar pe toti, ar insemna un genocid inutil

| aladinbeci a răspuns:

Evident ca sunt contra. Solutia cea mai buna ar fi sterilizarea si ducerea lor in adaposturi special amenajate.
Suntem o tara crestina!

| floresdemayo a răspuns (pentru ȚiganTranspirat):

Măi tataie, mă, ti-e teama ca te pișcă căpusele de ceea ce nu trebuie? rolling on the floor

| floresdemayo a răspuns (pentru ȚiganTranspirat):

Mare minune esti!

| ȚiganTranspirat a răspuns (pentru floresdemayo):

Mulțam'.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu am cum sa nu raspund stiindu-ma un iubitor inrait de caini.Contra-de ce?! De ce suporta animalul consecintele pe care ar trebui sa le simpta oamenii?! Sunt lasati catelusi pe strazi si cand vad mi se rupe inima, sunt batuti de copii fara minte, lasati sa moara de foame iar apoi se intreaba de ce sunt agresivicryingPai oare cu ce suntem noi mai buni si de ce putem noi sa facem pe Dumnezeul luandu-le viatasadNu mai bine duci cainele la veterinar pentru castrare ca sa nu arunci niste suflete nevinovate in strada.

| NoDinstinct a răspuns:

Contra... Aceste caini ar trebui stransi si dusi undeva intr-un adapost Nui asa?
happy

| floresdemayo a răspuns (pentru NoDinstinct):

Am intrebat daca le doresti eutanasierea (adica moartea) ori viata, nu am intrebat de adapost! Nu am pus sa alegeti intre a-i lasa liberi pe strada sau dusi la adapost, intelegi?

| floresdemayo a răspuns (pentru NoDinstinct):

Apropo, avatarul tău il mai are un baiat de pe aici, anume: ZvT. Alege altceva, please! Ca sa fac diferenta...

| AlinZmeu a răspuns:

Contra... cine suntem noi sa le luam viata?

| Mycky_Michaela_1979 a răspuns:

Contra....clar