| LoveSleep a întrebat:

Pro sau contra eutanasierii umane?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pro.

| DeathLord93 a răspuns:

Daca omul se afla in chinuri groaznice si institutiile abilitate spun oficial ca nu mai are nici o sansa orice ar face iar dupa asta persoana in cauza este de acord fara vreo constrangere OK
Altfel nu doar pentru ca spune un oarecare medic fel de fel de pareri happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Într-un anumit hospice de îngrijiri paliative, chiar am simțit că se întâmplă așa ceva, deși nimic nu era oficial.
Dar, nu aș vrea să fiu nevoită să decid în locul unei persoane, care probabil și-ar dori să lupte pentru viață, până la ultima suflare.

| LostInPark a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce zici acolo? straight face Ma gandesc la altceva, zi-mi!

| Mayhem666 a răspuns:

Ce-s cu intrebarile astea? Asta e deja a doua de genul pe care am vazut-o azi.
Am ramas eu cu ceva in urma si nu stiu? Sau e doar o coincidenta?

| LoveSleep explică (pentru Mayhem666):

Ai dreptate, nu sunt genul meu. Urmatoarea va fi despre tine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Oh vai, dar deja ma simt flatat, abia astept sa vad cum o sa ma lauzi laughing

| Deaad a răspuns:

Pro.

| syd a răspuns:

Pentru tine, da :^)

nu stiu. am cunoscut persoane cu boli terminale si e un chin pana si sa le vezi. da' pe de alta parte nu poti stii sigur ca sunt pe deplin constiente daca ar fi sa ia o astfel de decizie. deci remiza

| LoveSleep explică (pentru syd):

Păi evident, s-ar aplica doar persoanelor pe deplin conștiente și fără speranțe de recuperare.

| syd a răspuns (pentru LoveSleep):

Atunci da, as fi de acord

| LostInPark a răspuns:

PRO.
Nici astia de zapada nu mai vor sa traiasca pana la primavara, d'apai...uamenii, jjjj'de ani.L-am facut la ora 4 cu copiii, la 5 ne-am uitat cu totii cum a trecut strada principala. sad
5 in PLM! daca stii ce zic...

| LoveSleep explică (pentru LostInPark):

Îți rup inima, știu. Cresc atât de repede. Și pleacă până când să fii de vârsta în care stai în fotoliu și ei se înghesuie să-ți dea beri și să-ți facă vânt.

| ImSnow a răspuns:

Pro, nici nu stau sa ma gandesc sau macar sa ii castram ca sa nu se mai poata inmulti laughing