| RoxanaGhost a întrebat:

Probabil o sa ma credeti proasta dar niciodată nu am înţeles ce înseamnă expresia "cel mai controversat concurent"! Controversat din câte ştiu, înseamnă ceva ciudat...
Lămuriţi-mă oameni buni!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

"Cel mai controversat concurent" adic concurentul, despre care se spun lucruri in controversie (lucruri complet opuse) de exemplu eu spun ca concuretul X este o persoana calma, iar alta persoana spune tot despre concurentul X ca ar fi o persoana agresiva, ei bine aceasta este o controversa, asadar acel concurent este controversat, sper ca ai inteles acum big grin

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Concurentul despre care se vorbeste cel mai mult, ar mai fi o varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, probabil sau mai mult decat atat.
Poti spune ca e un concurent dupa care multi mananca rahat.Asa ca sa fie mai pe intelesul tau.