| NewClassic a întrebat:

Oameni buni poate ma lamuriti si pe mine ce inseamna sa fii fitos...Nu de mult am citit un articol despre existenta a mai multor tipuri de fitosenie... dar eu tot nu pot sa inteleg ce inseamna asta.Va rog lamuriti-ma!

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sa fii fitos inseamna sa duci lipsa de respect fata de ceilalti, sa te crezi cel mai tare, sa ii crezi pe toti inferiori tie etc.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu te-aş felicita că nu ştii. Nici nu trebuie să ştii, mai exact happy(adică nu e chiar aşa de util să ştii aşa ceva...). Să spunem doar că persoanele cu fiţe sunt persoane care se consideră superioare, deşi din multe puncte de vedere sunt inferiori multora happy

| Pupily92 a răspuns:

Sa te lauzi, sa te crezi seful tuturor, sa te crezi cel mai bun, zeul absolut, sa te dai mare, sa fii inganfat, sa-ti dai aere... sper ca nu esti unul dintre astfel de persoane.

soothe
| soothe a răspuns:

Adica s-o faci pe neunul/-a, sa te spargi in figuri, sa faci balet la microfon, sa te dai mare, sa o faci pe grozavu/-a mai ales fata de oamenii caroara ar trebui sa le acorzi respect si mai ales fara alta acoperire decat: prostia, hormonii, banii/pozitia lui tata/mama, o supraevaluare a calitatilor proprii.

| alexutza_1725 a răspuns:

A fi fitos inseamna a "sta cu nasul pe sus", a se crede superior fata de altii, sa te dai mare, sa o faci pe grozavul...si multe altele pe care vad ca leau spus si celelalte persoane de pe site

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Crede-ma mai bine sa nu stii desi mie cam greu sa cred ca nu cunosti astfel de persoane

| Daiana_1737 a răspuns:

La cum ai pus intrebarea "oameni buni" nu pari a fi o persoana fitoasa. Daca tot nu stii ce insemna vino in liceul meu si o sa gasesti aproximativ 1000 de fitosi si nu glumescbig grin...fitosii ii gasesti in orice mall...fitosii sunt persoanele care nu acorda si nici nu merita respectul nostruwinking

| DeeeaA a răspuns:

Fitos este cel care crede ca ceea ce zice e bine.
Are figuri-adica se da mare cu ceea ce are.sau ce ceea ce va primi.
-se crede mare destept...cel mai tare din parcare desi nu e asa.
Am trecut prin multe cu fitosii astia.am avut o pr. care s-a dovedit a fi ceea ce zice aici.imi pare rau ca ma cam luam dupa ea...a fost o mare dezamagire...
Funda?

| masly a răspuns:

Eu zic ca fitos inseamna sa te iubesti pe tine sa te crez cel mai frumos cel mai tare, superior tuturor.toata lumea trebuie sa te respecte, in schimb tu sa iti permiti sa vb ca toata lumea asa cum vrei fara sa iti pese.doamne ce urasc genu asta de persoaneeee!

| Dan_Tm a răspuns:

Lumea face confuzii dar, o fata fitoasa spre exemplu, nu inseamna 'o pitzipoanca' ci este o fata mai respectabila, care are anumite standarde ( fie ele doar morale ) iar din aceasta cauza este foarte pretentzioasa, orgolioasa si rece cu cei 'din exterior'. Persoanele fitoase nu se lasa abordate, influentate sau afectate de oameni sau de lucruri lipsite de importanta din punctul lor de vedere iar din acest motiv sunt percepute de societate ca fiind 'fitoase'. A fi fitos inseamna, a fi cu nasucul putin mai ridicat in societate si a nu-ti pierde timpul cu persoane ce nu merita acest efort din partea ta.

| Celestina003 a răspuns (pentru Dan_Tm):

Nu cred.mai bine își iau haine scumpe si după se laudă...(din orice)