| Intelligence a întrebat:

Problema : Dupa 5 luni de la despartire(ne-am despartit acu 10 luni) am aflat ca avut o relatie sexuala cu o fata..asta ma doare foarte rau, plang noapte de noapte din cauza asta..nu am deloc incredere-n el..de fiecare data cand pleaca de pe mess simt ca o iau razna, aproape imi vine sa lesin, cand iese in weekenduri stiu ca se intalneste cu fete, iar in trecut el a fost gagicar, golan..si acum e iar asa, de fapt asat cred eu.Sunt traumatizata..Cum m-am putut topii atat pentru el? Cum pot face sa-mi opresc creierul sa creada ca merge mereu sa se intalneasca cu alte fete? Vreau sa-mi spuneti cum fac sa scap de gandul ca iese in weekenduri si se saruta la vrajeala cu toate, asa de distractie..Cum fac sa nu ma doara asta? Ma simt torturata cand il stiu ca e cu alta! Nu stiu cum sa scap de sentimentul ala..Sincer va spun, simt ca lesin cand iese de p mess si stiu ca pleaca pe afara cu baietii si are tot felul de aventuri..Cum fac sa nu ma mai doara in halul asta? El era tot pentru mine, printul meu..in trecut a fost golan, gagicar, dar pentru mine a prins prima data eu sunt prima fiinta care a reusit sa patrunda in sufletul lui. Oare chiar nu mai contez deloc?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat-o cam abrupt cu psihiatrul din prima propozitie rolling on the floor rolling on the floor
E ca si cand doctorul de familie te-ar trimite pe tine direct la oncolog in ambulatoriu la prima tuse rolling on the floor rolling on the floor
Deci eu ii propun asa:
1. Sa faca o saptaman de "one night stand" ca sa-si linisteasca hormonii... cine stie, poate da si de o chestie mai noua si mai amuzanta ca sa-i treaca durerea;
2. Daca nu-i trece, sa se apuce sa-l injure pe mess. Se stie ca ala o va baga ori la Ignor, ori altundeva. Acuma daca o baga la Ignor, macar nu o sa mai stie cand intra of-ul ei pe mess, sa o supere iar. Daca o baga altundeva, atunci macar poate sa se refuleze si ea direct la sursa, sa se linisteasca. O cearta ampla face uneori minuni la corazon!
3. Daca nici asa nu se linisteste, sa faca poze cu ea goala si sa le posteze pe faiz. Asa o sa aiba o mare de fani din care sa-si aleaga urmatoarea victima ( se stie doar ca urmatorul iubit dupa marea iubire e doar de refulare si compensare, nu tine la tavaleala prelunga!).
Si in sfarsit 4: daca nimic si nimic nu merge, sa se duca mai intai la un psiholog de cuplu. sau la un sexolog, sa ii explice ca e tipul de persoana dependenta, cu fixatii orale, si ca doar Prozacul o ajuta anul asta.
PS. Dupa 6 luni de Prozac, daca nu ii trece, si inceapa sa recite Luceafarul la luna noaptea pe balcon, e timpul sa faca si ce ai zis tu in prima propozite rolling on the floor rolling on the floor
MOTTO: zambeste, maine va fi mai rau!

| justitiarul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mai Jack Sparrow al TPU-ului(bine ai revenit printre noi) cum sa nu trimiti la psihiatru o domnisoara care inca plange dupa o despartire de acum 10 luni straight face
E clar ca fata a facut o depresie. Unde ai fi vrut sa o trimit? La ginecolog?

| roxkiss a răspuns:

Salut, pai este intr-adevar un timpit si un idiot ...trebuie sa il urasti.el tia frint inima si de asta trebuie sa fie rasplatit "ar trebui cu totul castrat " dar nu recurgem chiar l asa metode, iti propun cindd data viitoare il vezi si daca e singur.te apropii il saluti ..si la diresct il intrebi daca a fost cu cineva cind va intilneati voi?! o sa vezi ce iti raspunde... poti sa-i zici la direct ca e un idiot timpit playboy si sal ia dracu cit mai repede in pamint. daca vei plinge dupa fiecare baiat care te va lasa balta si nu te va pretui atinci o sa fierzi tot din tine ..trebuie sa fii cruda cu el! pentru ca el e de vina pentru fiecare lacrima, si sentiment neplact de ultimele 10 luni ..bafta si succes!

| Intelligence explică:

Nu in timp ce umbla cu mine a fost cu alta..Am o viata, dar e nefericita..multe lipsuri..ma ocup cu scoala si cu supravietuirea. Psihiatrul? Mersi de diagnostic, dar nu cred ca esti licentiat. Daca n-ai chef sa ajuti, nu pune intrebari si nu baga omul in pamant!

| Intelligence explică:

Poate ca ai dreptate..as vreea si eu sa pot fi atat de dura cu mine insumi, dar nu reusesc nu ma tine mult.Nu-i pot poruncii nici cum inimii.Ce n-as da sa mai fiu cum eram odata.Am demnitate, el nu stie cat sufar eu..si cat am tras, dar sincer cum sa-i spun inimii sa-nceteze..si mintii? Ca tot pe el il vede-jumatateoh go on. Am sa incerc din nou, sper sa nu clachez ca ultimele 2 dati..Mersi oricum.