| Intelligence a întrebat:

E mult de citit, apreciez cei care o vor face totusi si care imi raspund oarecum la toate intrebarile! Asta e durerea:Ne-am despartit de vreo 10 luni..cred ca am intrat intr-o depresie..pentru ca nu reusesc sa-l uit..sau daca da, imi revine mereu in gand..Ideea e ca am avut o poveste de iubire superba..Am 17 el 21. A plans pentru mine pentru prima oara, eu sunt cea care s-ar presupune ca " i-a aratat ce inseaman dragostea"..Acum totul e f. diferit. 7lUNI aproape nu am vbit pentru ca i-am dat ignore..intr-o seara m-a bagat din nou in lista lui de mess.l-am acceptat..pentru ca inca visez ca o fraiera ca ne vom implini visele ce le-am avut impreuna.l se arata iar interesat de mine si la un moment dat ma lasa asaparca nu ma baga in seama parca e ocupat. Dupa 5 luni de la despartire am aflat ca avut o relatie sexuala cu o fata..atsa ma doare foarte rau, plang noapte de noapte din cauza asta..nu am deloc incredere-n el..de fiecare data cand pleaca de pe mess simt ca o iau razna,aproape imi vine sa lesin,cand iese in weekenduri stiu ca se intalneste cu fete, iar in trecut el a fost gagicar, gola..si acum e iar asa..Cum m-am putut top atat pentru el? Cum pot face sa-mi opresc creierul sa creada ca merge mereu sa se intalneasca cu alte fete? Pt ca asta imi trece prin cap mereu cand pleaca si simt ca MOR! Eram cea mai importanta, acum ma simt k oricare fata pentru el, aproape inexistenta..am incercat toate metodele, credeti-ma, dar doar el ma face fericita..si sincer nu e cazul sa merg sa-i spun ca tin la el si ca vreau din nou sa fie cv..pentru ca el nu e seriosoh go on. Spuneti-mi doar cum sa scap de gelozia asta din suflet si faptul ca virgula chiar simt ca mor cand imi imaginez ca-si pierde noptile prin cluburi si saruta fete aiurea de distractie..Cum fac? Sincer va spun,mi se rupe sufletul. poate sun paranoica, sunt traumatizata, dar mereu cand pleaca..stiu ca face ceva..ca e cu altele.Asta ma doare exagerat de mult si nu-i pot spune,nu am de ce.Din printul meu s-a transformat intr-un cosmar.Oe zi ce trece descopar ca e foarte crud, ca vede doar sex.e foarte lejer, mereu alege calea mai usoara..nici nu stiu cum am reusit sa-l fac 9 luni de zile de relatie sa lupte alaturi de mine.Dau funda. ajutati-ma cu sfaturi!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa consulti un psiholog. Tu doresti sa schimbi lumea doar pe motivul ca te-a lasat iubitul. Daca nu stiai inainte, iti spun eu acum: o prietenie are un inceput si un sfarsit. Daca te mai si daruiesti sexual deja baiatul a obtinut ceea ce dorea. Ce-ai fi vrut? A venit fat frumos la tine si ti-a promis luna de pe cer? Te-a pacalit un baiat, nu esti singura, ci din contra. Lumea e plin de femei minore care nu au avut noroc! Si nici cap! Sus capul, spala-ti frumosii ochi si mergi mai departe.

| Intelligence explică (pentru neutrino):

Nu m-am daruit sexual.Si cred in exceptii, in ideea ca exista proetenii, iubiri care nu se sfarsesc niciodata, care raman mereu acolo! in suflet, puternic!

| yumary a răspuns:

Pai gandeste logic tu acum nu mai esti cu el trebuie sa e trezesti la realitate inca esti prinsa intr-un vis!
Gandeste-te ca tu ai 17 ani ai tot timpu din lume sa iti faci un prieten de varsta ta sa fi fericita sa iubesti etc.El are 21 e logic sa se gandeasca la femei, e tanar se crede in putere dar mai tarziu va realiza ca nu e Ok ce face!
Gandeste-te ca acum esti libera poti sa faci tot ce vrei nu mai esti legata de cineva.
Nu fi prostuta sa plangi dupa baieti machiajul este scum sa stii.happy
Tot ce trebuie sa faci tu acum este sa iti eliberezi mintea si sa nu te mai gandesti la el.Fa ORICE DESENEAZA, CANTA, DANSEAZA, SCRIE POEZI... FA ORCE INAFARA DE ELlove struck
Nu ii mai cere sa fi cu el el asteapta fete cu care sa poata intretine relati sexoale cu care sa bea sau alte chesti...tu pentru el esti o pustoaica
Deschide ochi si vezi si alte chesti alte lucruri nu numai cu el...
Din cate am inteles el pentru tine e o obsesie deja daca voi sunteti despartiti la ce folos sa iti mai pese de el thinking
Stergei nr de tel baga-l pe mess la ignor nu te poate dura mai tare deatat happy
oh go onoh go on dal deoparte daca ai prieteni frati surori vorbeste cu ei iesi la cuparaturi stai cu parinti uita de el...el te face doar sa suferi.
El face parte din trecutul tau, priveste spre viitor!
Bafta sunt sigura ca vei trece peste acest hop!:X:X:Xlove struck
Daca nu reusesti si nu reusesti cere ajutorul unui psiholog nu e o rusine nu inseamna ca esti nebuna de legat sau alte chestii si eu am fost si nu imi e rusine sa recunosc ea sau el te va ajuta cu siguranta.
Succes scumpa love struckhappywinking

| DaxaRe a răspuns:

Pfff, sa incepi relatie cu altul? tu daca iesi undeva te dai la baieti neaparat? pur si simplu nu poti sa stai in casa ..mai iesi, mai vezi lumea, mai vorbesti. Daca nu merge asta, de ce nu incerci sa te impaci cu el? sa-l atragi din nou?

| maryajoly123 a răspuns:

Dar ti-ai inceput viata sexuala cu el?

| Intelligence explică (pentru maryajoly123):

Nu. am fost cu el de la 15 ani si mereu imi spunea ca pentru el nu conteaza actul sexual cu mine..ca ma va astepta pana ma oi simtii eu pregatita..si eu ma agdneam sa nu incep mai devreme de 17, dar uite ca a trecut timpul si totul s-a schimbat, am facut 17, el nu mai e. Oricum ma doare enorm sa stiu ca a fost cu alta..Niciodata nu s-a plans ca nu ar fi multumit de relatia noastra intima, nu practicam prostii..sau stiu eu, dar..eram satisfacuti, era multumit asa.Ma doare sa stiu ca a revenit la vechi naravuri.de a fi superficial, de a cauta doar "sex"cum scap de gandu asta? cum fac sa nu ma doara..ca stiu ca umbla dupa altele..cu dastea..asta cred eu.

| yumary a răspuns (pentru Intelligence):

E bine ca nu ai intretinut vreo relatie sexoala cu el si te sfatuiesc sa nu o incepi pana nu treci de pragul de 18 ani pentru ca mai tarziu vei regreta!
Incep sa cred ca tu ai cresut in printul tau cu care credeai ca vei fi o vesnicie!
OK te anunt ca relatia ta cu el s-a sfarsit!
Inceteaza sa te tot plangi ai de abia 17 ani. vrei sa devi o obesdata care crede ca numai el EXISTAthinking
Ei bine revinoti ai 17 ani de abia acum incepi sa inveti ce inseamna iubirea poate pana acum credeai ca sti dar daca te gandesti mai bine pun pariu ca nu sti!happy
Nu sunt rautacioasa dar nu vreau sa iti faci inpresi ca inca merge si ca el e printu tau si ca numai voi 2 sunteti pe pamant si ca plutiti pe norisoru vostru!
Relatia voasta s-a incheiat .....finish
uita tot!