| anonim_4396 a întrebat:

@Psiholoaga e Raluca TPU.ro? mi se pare evident din moment ce ambele au terminat facultatea de jurnalism si ambele au 23 de ani... Daca vreti mai multe detalii pot sa va dau... A da si sa nu uit...Catalin Patronul TPU a raspuns la o intrebare unde spune:
catalinten a răspuns:
raspuns ales
Prima varianta: cate un euro pentru fiecare intrebare, indiferent de numarum de raspunsuri. Speram sa avem cel putin 1500 intrebari/euro pana la 19 dec.

Faceti banii pe pielea noastra, dar voi ce faceti pentru noi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot suntem la dezvaluiri, marturisesc ca eu sunt si userul Dumnezeu. Recunosc ca v-am pacalit. Cand eram Dumnezeu puneam intrebari contra religiei si raspundeam ca oliana, pro! Apoi invers. Si uite asa ne-am jucat...pana cand de teama descoperirilor am cedat nervos si am marturisit. si tocmai vroiam sa ne jucam de-a sf. Petru, acum. sad De ce sunteti asa rai si ne desconspirati? Zau trebuie sa merg pana la capat. Psiholoaga este de fapt eu_o_mare_enigma, iar eu_o_mare_enigma este chiar Bro, dar Bro chiar nu stiu inca cine este. crying Asta este ne-ati prins si nu am apucat sa experimentam si datul funitelor incrucisat, sa va luam toate punctele, toti banii si sa va lasam saraci lipiti. Cam asa arata TPU acum. Gata, e momentul gataaa!

Mai fratilor, mai! Sunt pe TPU din noiembrie 2008 si, ii rog pe toti userii care au intrat in acea perioada minunata de la inceputul site-ului si pana la Craciun, sa intre pe TPU si sa dea marturie de bucuria cu care raspundeam la intrebarile copiilor, adultilor care intrau cu incredere ca aici vor gasi un ajutor. Incet userii vechi s-au retras, cei care intrebau au renuntat si au intrat o multime de persoane care mai de care cu intrebari mai dibace: "s-a suit pe mine dar n-a lasat..., daca am bagat degetelul, miley, hannah, cum sa ii iau prietenul prietenei, sunt frumoasa, ce parere aveti despre mine " etc. In perioada de inceput a fost o campanie de ajutorare a centrului de copii Sf. Ana iar dupa Craciun adminii ne-au pus pe site, facturi, chitante, care dovedeau cum si cat au ajutat ei centrul. Am fost fericiti ca micutii aceia au primit chiar si mobilier si multe alte lucruri. Este in curand timpul sa ne gandim la sarbatorile de iarna si adminii pregatesc o noua campanie de ajutorare a ...cuiva. De ce nu am putea ajuta si noi fara atatea acuzatii nefondate, fara sa ne gandim ca in spatele actiunii umanitare este...trafic de bombe nucleare, sau te miri ce mai trece prin capul unor useri care probabil au trait in ideea asta si nu pot concepe ca sunt oameni care chiar fac ceva util, fara sa aiba neaparat un castig pe seama altora, decat pe munca lor. Nu este elegant sa va spun la cate actiuni am participat si eu si credeti-ma nu am luat...am dat. Cand vom termina cu teama asta ca suntem furati, mintiti.etc? Sunteti o generatie tanara care puteti schimba daca vreti, multe, chiar mentalitatea! Dar asta nu se construieste stand pe site ca anonim si carcatoshind despre unul si altul. Inseamna implicare, inseamna idei ce trebuiesc puse in practica. Dar voi stati pe un site de ajutor si va plictisiti de moarte, va intrebati ce sa faceti. Va spun eu. Toata vacanta asta puteati sa va strangeti userii care se plictisesc, din diverse localitati, si sa donati carti care nu mai sunt pentru varsta voastra, sa le adunati si sa le duceti la o casa de copii, sau le duceti intr-un sat unde nu exista biblioteca si, copiilor le va prinde bine. Altceva, strangeti cate o jucarie care nu va mai trebuie, adunati 10-20 mutzunache si duceti-i la un spital unde copiii cu neoplasm se joaca cu seringile sad Aveti ce face util daca v-ati gandi, dar preferati sa stati aici fara vreun folos si sa va plangeti, sa va certati, sa raspundeti unii la misto, sa va intereseze punctele sau expert, si la urma tot dintre voi sar cu acuzatii. Cand esti documentat, si ai probe, atunci vino, mai tata, cu acuzatia, probeaz-o dar cu numele tau si ai curajul sa iti asumi ce ai spus. Dar va ascundeti dupa un nickname sau mai rau, anonim. Este usor sa semeni acuzatii otravite, sa denigrezi niste tineri care au realizat ceva... dar sa faci, este greu. Nu ma intereseaza atacurile ce poate vor urma, voi ramane aici sa ajut urmatoarea campanie umanitara a adminilor daca ei au nevoie. Va invit sa va faceti o analiza a constiintei si sa participati si voi. Nu este o solutie sa dispareti si sa ramaneti cu sufletul incarcat. Eliberati-va de toate gandurile rele care va bantuie si veniti de ajutati unde este nevoie!

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Opsss...ai gresit laughing

| psiholoaga a răspuns:

Ia da-ne, ca sunt chiar curioasa cum ai ajuns la ideea astalaughing

| psiholoaga a răspuns:

Sweet candy, reactia asta e "rolling on the floor". Mi se pare o afirmatie nefondata, scrisa doar ca sa trezeasca suspiciuni. In primul rand, autorul e prost informat. Nu am terminat jurnalismul (cum ai ajuns la concluzia asta?!), ci doar primul an. Ma intreb cine s-o fi trezit vorbind fara sa aduca niste dovezi. Va vine cineva in minte?tongue

| psiholoaga a răspuns:

Of, nu va certati si aici. Imi furati lumina reflectoarelorrolling on the floor Shhh! Lasati-ma sa ma bucur de maretie!

| SweetCandy a răspuns:

Ia da detalii...laughing k m-ai facut curioasahappy

| SweetCandy a răspuns:

Imi pare rau k nu eram pe site pe vremea campaniei...ar fi ff bine daca am mai face campanii de genul astahappy

| SweetCandy a răspuns:

Chia asteptam cu sufletul la gura reactia "psiholoagei"laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Si cand te gandesti ca situl asta e facut sa ajute oamenii! Aparent, ii ajuta: sa se certe! Ce conteaza cine e cine? Mi-e egal!

| Dan a răspuns:

Sunt derutat de ce vad. Sper sa continuam civilizat si nu critici la adresa celor din jur.

auran
| auran a răspuns:

Ce-ti pasa tie cum isi castiga Catalin banii - tu ti-i poti castiga intr-un fel? de ce romanii nu pot scapa de acest "si mie ce-mi iese la afacerea asta?"
Pe mine nu ma deranjeaza ca acesta este modul lui de a castiga bani...de altfel cand faci un asemenea sit sau un blog...se castiga! este un al mod de a-ti castiga painea - el este mai inteligent pentru ca o face in acest fel...

| asko a răspuns:

Raluca TPU.ro cine e? ca @psiholoaga nu e sigur Raluca TPU.ro

| kayan a răspuns:

Raluca a terminat jurnalismul si are 23 de ani? raluca purple? big grin

vreau mai multe detalii... da-mi! laughing

| kayan a răspuns:

Aa. si nu e chiar asa evident ca sunt una si aceeasi persoana... poate au fost colege de generatie sau poate au terminat facultati diferite de jurnalism in acelasi an...winking

| bruno9432 a răspuns:

Si? vrem mai multe informatii nu ne lasa asa. big grin

| catalinten a răspuns:

Draga anonim, e cam ca la Radio Erevan:
Este exact aproximativ cum spui tu:
- doar ca banii au fost dati, nu luati (peste 1000 Euro, unei organizatii pentru ajutoarea copiilor - Leaganul Sf. Ana - de Craciun)
- doar ca Raluca si Phiholoaga sunt 2 persoane complet diferite, iar distanta medie dintre ele trece de 500KM (Bucuresti-Timisoara). Dar poate ca sunt suflete pereche, nu?
- doar ca nu facem bani pe pielea voastra, ci consumam bani cu site-ul, si speram sa iasa ceva frumos
- doar ca nu sunt patronul TPU, maxim initiatorul proiectului

In rest toate intuitiile tale sunt perfecte.

| wizard_cristi a răspuns:

Si eu am terminat jurnalismul si in curand fac 23 de ani. Sunt si eu Raluca de la TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonim: nu prea raspund anonimilor, dar intrebarea ta e prea distractiva si nu pot sa ma abtin. Ca esti pe langa subiect ti-au demonstrat altii inaintea mea, dar ai si o problema: ca esti furat. Face site-ul bani pe pielea ta? Foarte hilar. Chiar asa de valoros te crezi? Iti propun sa dai in judecata site-ul si sa scoti banii de pe toate postarile anonime, pe care te-ai obosit sa le redactezi (Si-ti vand un pont. Revendica-le pe toate, ca sunt multi curajosi ca tine prin zona!)
Oliana: Ai vrea tu sa fii confundata cu dumnezeu, dar nicio sansa! In rest, ce sa zic? Dupa ce am citit cu multa, multa rabdare pe la sfarsit mi-au dat lacrimile, dar cum nu este o varianta de vot lacrimogen, ma rezum la ce este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greseala, o imensa si profunda confuzie si greseala. Raluca TPU nu este Psiholoaga. De ce? Pentru ca Raluca TPU este Anna, Anna care s-a retras pentru ca nu mai putea juca dublurol rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro: ai mancat de pe jos din nou. Anna e la biserica, n-are cum!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni, intra in raspuns si comentariul celor scrise de mine? Bine zice @auran

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@oliana-scuza-ma ca-ti spun, insa nu vei prinde tu acea zi cand @furni va muri de grija ta.este mult prea inteligenta in raport cu foarte multe persoane de aici.asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eu_o_mare_enigma, tu esti avocatul ei? Ce te face sa crezi ca doar furni este inteligenta? daca era, nu se afla in treaba si, nici tu. ce aveti voi cu raspunsurile mele? nu va plac? le ignorati, dar simtiti nevoia sa ma ciupiti de ...raspuns mereu. de ce? cine sunteti voi si ce aveti cu mine? sunt o doamna suficient de in varsta ca sa nu fiu interesanta pentru voi, am locul meu pe site cam de la inceput, nu ma intereseaza persoana voastra sau a altora decat in masura in care pot ajuta. Fiecare spera ca raspunsul lui poate sa ajute intr-un fel. deci de ce imi purtati asa de grija si nu ma ignorati asa cum fac eu, atata timp cat nu comentati cu rea credinta, ca sa nu spun exact cuvantul care se obisnuieste! vedeti-va voi de ale voastre si eu de ale mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@oliana-scuza-ma ca m-am indoit de inteligenta ta. abia acum imi dau seama de ceea ce am pierdut neurmarindu-te.mea culpa. laughing