| UbesKcerealele a întrebat:

Ptr baieti: Cum arata pentru voi iubita perfecta?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iubită.

| carpediem a răspuns:

Nu poti sti cum arata pentru ca daca iti imaginezi cum ai vrea sa arate, este deja o iluzie, iar adevarata iubita perfecta vei sti cum arata in momentul cand o vei intalni si tot atunci vei sti ca e iubita perfecta. Nu incerca sa controlezi, nu poti controla. Bafta in viata si-n dragoste.

| Woodenpints91 a răspuns:

Exact cum sunt eu, doar că varianta feminină. Dar dacă ar fi aşa, probabil nici nu s-ar uita la mine.
Hai să nu mănânc căcat aiurea cu replici penibile gen "iubita perfectă nu există".
Dacă vrei, poţi lua ultima boschetară de pe malul islazului şi s-o faci iubita perfectă.
De fapt, când spui că cineva este perfect, asta nu înseamnă neaparat că acel cineva se ridică la înălţimea aşteptărilor tale. Înseamnă că ţi-ai scăzut tu standardele atât de mult încât ai putut considera pe cineva perfect.

| eliaclodia a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sau ti le-ai ridicat atat de tare, incat orice inchipuire e risc de iluzie. Viitorul iti demonstreaza daca credinta iti da sau doar te amageste.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Iubita perfecta nu exista,poti sa ai pe oricine drept iubita nu va fi perfecta,dar iubita "perfecta" ar fi o fata care sa ma inteleaga,sa ma ajute, sa imi fie alaturi, si sa ma iubeasca neconditionat, aspectul fizic nu e important, personalitatea e tot ce conteaza din punctul meu de vedere.

| HPGr33n a răspuns:

Fata "perfecta" pentru mine?
Sa aiba o inima mare!
Sa ma inteleaga si sa ma ajute!
Sa ma placa asa cum sunt si sa imi fie alaturi!
Si desigur sa ma iubeasca!
Am si niste preferinte care nu sunt obligatorii daca chiar o plac pe fata cu pricina... de obicei am o slabiciune pentru fetele blonde cu ochi albastrii! Aaaa si imi place si mai mult daca fata are cunostinte minime de engleza tongue!

| Edy_Eddye_1975 a răspuns:

Sa aiba 13 ani par scurt de moda veche si brunet frumoasa si sa ma placa