| bia_9509 a întrebat:

Punctele acumulate pe tpu.ro folosesc la ceva anume?

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pe cine am ajutat? nu inteleg laughing

mariana
| mariana a răspuns:

Punctele acumulate dovedesc activitatea userului pe site si ii ofera acestui posibilitatea de a realiza ca, prin raspunsurile date, a pututu fi de ajutor persoanelor (userilor) care au pus diferite intrebari pe TPU. Poti fi de ajutor, dand cat mai multe raspunsuri bune (inteligente, folositoare ori hazlii) si asa vei schimba putin starea sufleteasca a acelui utilizator care s-a simtit singur, a avut o nelamurire si tu i-ai clarificat-o, ori ai fost alaturi de o persoana care ti s-a confesat virtual si tu ai putut s-o sfatuiesti sa-si infrunte problemele cu care se confrunta.
De asemenea ai dat un sfat unui utilizator TPU care este bolnav el sau un membru de familie, un prieten si i-ai impartasit tu din experientele personale avute si asa i-ai dat o noua viziune asupra situatiei. Nu am epuizat toata sfera temelor puse in discutie pe TPU dar cred ca, ai inteles ca, importante nu sunt punctele obtinute, cat implicarea noastra a utilizatorilor TPU in rezolvarea problemelor cu care se confrunta membrii acestui site. Iti doresc o activitatea bogata pe TPU si multa sanatate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu punctele conteaza ci faptul ca raspunsul tau a ajutat pe cineva.

prfml
| prfml a răspuns:

Multumirea sufleteasca, sti ca lasi ceva in urma ta si ca ai ajutat pe cineva.

| crisS a răspuns:

Pai sa ai un "rank" cat mai bun happy si sa stii ca poti sa ajuti lumea

winking

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Faptul ca ai ajutat pe cineva, acest lucru conteaza nu punctele in sine si poate ca iti mai exersezi mintea,(nu o lasi sa moara). In fond exercitiul mintii conteaza.

| Bianca26bb a răspuns:

Nu ajuta. Dupa parerea mea, este doar o "distractie "big grin.
Dar, poate ajuta in alt fel : te vede lumea in clasament, si o sa-ti accepteze profilul. Deci, vei avea (poate) multi prieteni.happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La clasament. Dar nu prea conteaza.

| bia_9509 explică:

Ma gandeam dar vroiam sa fiu sigura. multumesc oricumwinking