| maria_5983 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti ce m-i se intampla daca am avut un contact sexual pe data de 27 iulie 2009 neprotejat dar nu a ejaculat in interior, unul pe data de 29 iulie 2009 protejat, am facut un test de sarcina Sure Check pe data de 31 iulie 2009 si a iesit negativ dar m-am suparat foarte rau in urma unei discutii cu iubitul meu si pe 1 august ma trezii cu o secretie maronie.Care poate fi cauza ei.Menstruatia pana acum a fost regulata prima zi a ei fiind data de 20 a lunii. Puteti sa spuneti din ce cauza a aparut secretia aceea pentru ca nu m-i s-a mai intamplat pana acum? Mentionez ca cele 2 contacte sexuale au fost singurele deoarece mi-am inceput de curand viata sexuala.Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E destul de posibil ca secretia aceea sa fi aparut din cauza ca nu te-ai protejat. Sa nu fi avut prietenul tau vreo boala sa ti-o fi transmis si tie. Du-te la ginecolog pentru analize si protejeaza-te data viitoare.

1 răspuns:
| planningmanager a răspuns:

Repeta testul de sarcina. Esti sigura ca nu este menstruatia, care ti-a venit mai devreme, din diverse motive? (o sarcina nu inta aici in calcul)
In plus, cat esti de sigura pe prietenul tau? My advice: pana nu vine ala (prietenul) cu analizele in mana, nu-l lasa fara prezervativ, ca Doamne feri te mai trezesti cu cine stie ce boli...