| LexuKrys a întrebat:

FUNDA! Am o iubita de 5 luni de zile iar pe data de 29 iulie, am avut primul contact sexual cu ea (protejat). Ea a ramas fara stop pe data de 23-24 iulie. Perioada ei de fecundatie, a fost pe data de (6-7 august). Am mai avut un contact cu ea pe data de 9 august, tot protejat, dar am gasit o secretie albicioasa pe prezervativ si cam groasa. Faza e ca a doua zi, a zis ca are stari de greata... Ieri pe data de 12, am facut-o cu ea, de doua ori... adica practic am avut un contact scurt iar apoi, unul lung, pe scurt mi-am dat drumul de 2 ori. Si cum a zis cineva ca femeia trebuie sa vrea si barbatul sa poata, am m-ai facut-o si pe 13 de dimineata (Tot protejat! ). Acum dupa contact a zis ca simte fluturi in stomac (m-a lasat Poker face) iar seara mi-a spus ca o doare burta (jos).

Nu ma sperie secretia albicioasa cat ma sperie starile ei.

Mentionez ca ea nu mai facuse "ceva" de 2 ani, de cand a fost fortata sa faca ceva si a durut-o foarte tare atunci iar mai apoi nu a mai vrut sa o faca!

E posibil ca din cauza excesului de ieri sa se simta asa?

5 răspunsuri:
| jolidon a răspuns:

Daca ai facut sex cu prezervativ, si acesta nu s-a rupt, fata nu are cum sa fie insarcinata. Intelegi? Secretia albicioasa nu are nicio legatura cu o eventuala sarcina si nici durerea. Nu te apuca durerea asa de repede. Cel mai probabil e racita iar secretia e ori de la vreo infectie ori de la vreun tratament cu antibiotice a facut candida. Cel mai sigur poti sa ii iei un test de sarcina si gata. Dar sarcina apare in momentul in care spermatozoizii patrund in femeie si intalnesc ovulul, daca nu au ajuns spermatozoizi acolo nu ai de ce sa iti faci griji.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirke a răspuns:

N-a facut ce? kaka? sex? pai asa zii, SEX, iepuras in calduri, pai ele vrele si tu poti sa cresti un copilas? o sa avem un nepotzel. esti barbat de acum si viitor tatic, felicitari.

| AnneღU a răspuns:

E posibil sa fie durerile de dinaintea menstruatiei thinking Dar nha, de ce nu luati un test de sarcina sa te asiguri? Nu e scump tongue

| MisterRip a răspuns:

Prietene am doua raspunsuri pentru tine. Primul (cred eu) ar putea avea o infectie si are aceleas stari ca si cum ar fi insarcinata ( crede-ma ca stiu). Al doilea caz daca nu i-a venit stopul, e mai delicat. Sfatul meu? Duo la un ginecolog si rezolvati problema, macar stii concret ce are si ce poti rezolva. Asta cat mai rapid posibil. Bafta!