| cobra221 a întrebat:

Am avut contact sexual cu iubita mea, protejat, cam de aproximativ 2 luni. In iunie am avut odata sau de doua ori contact neprotejat pentru maxim 1 minut dupa care am pus prezervativul. Menstruatia i-a venit pe la inceputul lunii iulie, doar ca nu mai stim data deoarece si-a pierdut carnetelul. In iulie s-a intamplat cam acelasi lucru si acum cred ca are o mica intarziere la menstruatie. Am cam exclus posibilitatea unei sarcini deoarece mi se pare cam absurd sa faci un copil dintr un contact atat de scurt, si cunosc foarte bine posibilititatea eliminarii lichidului pre ejaculator. O sa mai stam putin deoarece am avut si o excursie prin Europa la mijlocul lunii iulie si ne-am gandit ca si asta a putut deregla organismul, plus stresul pe care il are ea acum stiind ca nu se intampla. Desi, dureri de sani si la nivelul abdomenului au aparut. Va rog sa ma indrumati putin si sa imi spuneti cam cat timp sa mai asteptam pana la vizitarea unui medic. Mentionez ca pe data de 9 august exista o intarziere de 5-10 zile, din cate am presupus noi, nestiind data exacta din iulie.

Multumesc frumos, dau si funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tipul/caracteristica ciclului menstrual de pana acum a fost NEREGULAT in acest caz nu trebuie sa aveti nici un motiv de ingrijorare fiindca un ciclu menstrual mai lung chiar si cu mai multe saptamani (2-3) poate fi considerat ca facand parte din normalitate. Insa in cazul in care ciclul menstrual este de tip REGULAT si menstruatiile se porneau de fiecare data/de regula la data calculata/preconizata atunci o intarziere de peste 7 zile reprezinta un semnal de alarmare. In acest caz trebuie efectuat un test de sarcina pe baza urinei colectate dimineata dupa trezire, fiindca rezultatul testului in acest caz va fi VALABIL, VALID si CORECT in proportie de peste 98%. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

E garavida domnu'
sa va traiasca!

| sweetangels a răspuns:

Daca tot ai avut prezervativ, dupa ce naiba ai mai avut contactele alea neprotejate? se vede ca esti un egoist si ca nu-ti pasa decat de placerea ta. pregateste-te sa-i platesti doctorul! jesus...stupid weak men!

| cobra221 explică (pentru sweetangels):

Au fost momente cand nu am avut prezervativ si am facut pur si simplu altceva pentru a ne oferii placere, fara a avea contacte. Dar cam de 2-3 ori am avut si contact pentru cateva secunde. "jesus. stupid weak men". Stai linistit/linistita ca nu sunt egoist si am fost mereu responsabil in legatura cu ce fac cu iubita mea. Suntem de 2 ani impreuna si abia de 2 luni ne-am inceput viata sexuala.

Apropo, i-a venit azi menstruatia si e totul in regula. Ce va place unora sa aruncati cuvinte.

| sweetangels a răspuns (pentru cobra221):

Ma bucur, nu merita sa faca un copil mai ales daca nu-si doreste. ai grija de ea in continuare. numai bine!