| roxy4rox a întrebat:

Raman uimita cand vad cum sunt adolescentii din ziua de azi. Nu mai exista respect pentru batrani, parinti, profesori, nu se respecta nici macar intre ei. Vezi zi de zi elevi care isi injura profesorii si care ar fi in stare sa se bata cot la cot cu acestia.Copii care isi jignesc parintii si care ar fi in stare chiar sa ridice mana la ei, daca cumva le scoate internetul sau daca nu obtin ce vor.Nu generalizez dar am vazut atatea cazuri incat nu am nici macar o replica la ceea ce vad.Multi dintre tinerii din ziua de azi, ar accepta orice umilinta doar pentru a fi bagati in seama.Stau si ma intreb, sunt eu ciudata sau chiar nu mai exista respectul de altadata? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Robert92 a răspuns:

Da.cu vorba buna.sigur happy ultima generatie normala a fost cand am terminat eu clasa a 8-a, acu 5 ani.generatia in care nu aveai tupeul sa il injuri pe unul dintr-o clasa mai mare,generatia care iesea pe afara sa se distreze, nu la calculator, generatia in care copii nu aveau telefoane cu touchscreen sau ipod si in care fetele nu faceau sex de la 12 ani.Pe de-o parte imi pare rau pentru ei, pentru ca se dezvolta mult prea repede, nu se pot bucura de copilarie.toata lumea vrea sex, se gandeste numai la sex, dar majoritatea nu se intereseaza de importanta primului act sexual, de protejare si chiar de placerea partenerului.peste cativa ani nu va mai exista dragostea, toata lumea va face sex. O mare parte din ei nici macar nu sunt in stare sa scrie corect gramatical...astia suntem.asta e generatia din ziua de azi, astia sunt tinerii cu care ar trebui sa ne mandrim cum au facut-o parintii la randul lor.o tara plina de dive cu 3 tone de machiaj pe fata,ochelari de soare,si haine de firma,si de smecherasi cu cercel in ureche, camasi roz si lanturi la gat.Ce parere am despre asta, roxy? Eu unul cred ca esti o ciudata.Pentru ca aceste specimene sunt oamenii normali, oamenii secolului 21.Si eu sunt tot un ciudat.Noi suntem cei care iesim in evidenta.

| roxy4rox explică (pentru Robert92):

Robert92 tot respectul pentru raspunsul dat, sunt de acord cu tine! Oricum imi pare rau de tineri din ziua de azi ca nu vor cunoaste fericirea adevarata. Daca distractie pentru ei inseamna a merge la mall, atunci nu mai am ce zice.

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Rabdare - "daca nu ai un batran sa-l cumperi " - cu vorba buna se vor schimba si ei

| zamfircristian63 a răspuns:

Femeie e 2012 am 16 anisori st un nenorocit si nu asta am invatat acasa si nu st prost sai imit pa alty da pur si simplu amfost de la cel mai fraier la cel mai smecher si sty ce sa fi acolo sus e bine da la fete la orce si poti invata binisor de un 8 si cu o doza mare de (hai sai zicem amuzament)si sa nuty faci griji ne vom maturiza si nu cred ca vom regreta noua atat sa ne fie frica sa nu ne invadeze yigani