| Adriana1997 a întrebat:

Mai este considerat respectul ca fiind o virtute in vremurile noastre moderne? Intreb asta deoarece oriunde merg intalnesc o lipsa de respect enorma,tineri care injura batrani,oameni care se cearta intre ei,profesori batjocoriti de catre elevi, femei lovite de catre sotii lor si lista continua.Nu vreau sa generalizez deoarece stiu ca mai sunt oameni minunati in aceasta tara,oameni cu care poti avea o conversatie.Ce parere aveti despre aceata virtute, mai este bine vazuta de catre societate sau este o floare rara? Un raspuns frumos:*

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu se mai merita sa fi bun pentru ca esti luat de fraier de toata lumea, omul nu te respecta daca i faci un bine asta e adevarul nici sincer nu se merita sa fi, suntem besti cu chip de ingereasi adica ne dam ingrasi dar suntem dracusori de fapt

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine dar incearca sa eviti prostii si te vei simti mai bine

| Adriana1997 explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru raspuns, o sa incerc desi nu e usor, ii vezi zilnic pe strada, la scoala, in parc etc.O zi frumoasa :*

| mgtow a răspuns (pentru Adriana1997):

Te faci ca nu-i vezi si daca comenteaza ceva nu te uita la ei si iti continui drumul

| Adriana1997 explică (pentru mgtow):

Ms de sfaturi, utile, dar sunt o fire mai putin calma laughing, oricum mie mi-e mila mai mult de batrani sau profesori cand sunt luati in ras de non valorile societatii.Trist,dar adevarat.Multumesc pentru raspunsuri, iti urez un weekend placut in continuare :*

| neca a răspuns:

Cred ca oameni s-au certat mereu si se vor certa in continuar cu sau fara respect, conflictul e in natura umana.
sunt sigur ca relati abuzive exista dar ma indoiesc ca majoritatea barbatilor isi lovesc partenera.
sunt de acord cu tine cand vine vorba de tineri si elevi, majoritatea sunt nesimtiti.
din perspectiva mea respectu nu e o floare rara, nu imi amintesc ultimadata cand am intlnit pe cineva care sa fie asa de nerespectos cat sa ma deranjeze

| Adriana1997 explică (pentru neca):

Multumesc pentru raspuns,stiu ca mai sunt oameni cu respect, dar din pacate sunt tot mai putini, generatia actuala nu mai apreciaza scoala, educatia, cultura.Am vazut si tineri educati si cu medalii multe la olimpiade, care merita tot respectul nostru, dar din pacate sunt catalagoti de catre colegi tocilari, demodati etc.