| Ionică a întrebat:

Republica Moldovenească Nistreană este un stat indepedent sau depinde de Republica Moldova?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Ionica, mersi pentru link-uri! Le consider foarte utile. Am aflat unele lucruri noi pentru mine, si mi-am format o viziune mai clara in legatura cu aceasta problema si nu numai. Mersi! day dreaming

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu, pe bune; tu chiar n-ai auzit de Google?
In fond TPU e un site romanesc, din ROMANIA. De unde naiba sa stim noi ce statut are nu stiu ce petic obscur de pamant?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cui îi pasă?!
Transnistria mereu a făcut opinie separată deşi nu e cu nimic mai presus decât Moldova sau alte state din zonă, poate doar e mai tare că are ieşire la Marea Neagră dar cam atât.
Oricum, nu aici se întreabă ci eventual caută mailul lu' Filat sau al lui Mihai Ghimpu şi-ţi spun ei că ştiu mai bine laughing.

| Roby67 a răspuns:

"Republica Moldovenească Nistreană" nu exista, deci intrebarea ta este banala. In afara de asta, o "Republica" nu poate face parte din alta "Republica"
Nistria este o regiune a Republici Moldova, care incearca sa devina independenta de Moldova, dar in momentul actual nu sunt.

| Roby67 a răspuns:

@kongeriket, Transnistria are legatura la Marea Neagra, numai daca au facut un tunel secret de peste 30 Km.

Răspuns utilizator avertizat