| Alex a întrebat:

Stiati ca la ora actuala in Republica Moldova se vorbeste limba rusa, in afara de limba moldoveneasca (romana)?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Așa s-a vorbit dintotdeauna.

| Sabina_4210 a răspuns:

Noi vorbim limba romana,nici un fel de limba moldoveneasca,limba rusa vorbesc doar moldovenii cu minte comunista,asa ca nu va faceti mari si tari ca stiti ca in MD se vb limba rusa numai, Mai vizitati MD ca nu e o borta cum ziceti voi, si veti vedea ca sunt vorbitori de limba romana.Rusa cade din moda

| 0x11111051 a răspuns (pentru Sabina_4210):

Si tu la fel, cazi din moda.