| Thecurious a întrebat:

Roamnii mananca mai sanatos comparativ cu restul europenilor?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rata obezitati este mare si in UE, mancare bogata in grasimi, carbo rai, eu as spune ca romani au grija de corpul lor, uni fac sport, nu inteleg de ce mereu va place sa va considerati atat de negativ, va este scarba de faptul ca sunteti romani probabil

| Thecurious explică (pentru RAY):

Intotdeuna este loc de mai bine. Gandirea critica este singura, care te ajuta sa evoluezi.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

. Gandirea critica + informati de calitate + auto critica personala + acelor care te cunosc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Mai ales că 50% sau așa ceva au gospodărie la țară.

| Drimmero a răspuns:

Sa zicem, mancarea din occident e plina de alimente procesate, prajite, fast food. Nu ca nu ar fi bune,, nu zic ca nu mananc si eu, dar moderat nu ar crea probleme nimanui. La noi se mai pune accentul pe mancarea gatita, aici avem un mare plus fata de ei.

| relian a răspuns:

Romanii manca cel mai prost, toate produsele din RO is slabe calitativ.Vezi ambalaju dar inautru e leopardu laughing asa au zis la stiri,atat produsele de import cat si cele autohtone is bune doara prima data cand apar,dupa dau buleala la greu,iar straini aduc toate ciurucurile in RO laughing

Vad pe aici multi spun roamnii maninca mai bine laughing ce anume? Unu zice mancare gatita laughing eu nu am vazut pe nimeni manincand carne cruda,daca el a vazut e bun si asa.
Altu ca maninca aia la tara lucruri bune,total fals.
In RO nu se mai maninca nimic sanatos si stii de ce? Pt ca nu-i controleaza nimeni,nici pe agricultori si nici pe aia ce vand,la vanzatori este un control dar e si ala masluit,asa cum se masluieste mai orice in RO.
Deci romanii manainca cel mai prost,mult si prost laughing
Asa da bati din gura oricine poate,si eu la fel doara am vorbit,dar ma bazez pe analize laughing am ceva cunostinte la un laborator de analize si stiu cum se trec produsele,indiferent cas de afara sau interne.
Cate nu am mancat si eu de la laboratorul respectiv laughing caractite,bauturi,salamuri orice.
Ca sa ai idee orice se vinde in magazine trebuie sa aiba un certificat de analiza,ciorapi, haine, mancare orice.
Deci sunt anumite standarde ce trebuie sa le treaca un produs.
In RO merge si asa laughing numai sa nu moara omu atunci pe loc laughing iar astia care tot o bagati pe aia cu mancarea buna, veniti cu ceva dovezi, sau macar ceva gandit de voi si credibil.
Ati fost voi la tara si sa vedeti cu ce si cat stropesc oamenii legumele, fructele? Vorbiti sa va aflati in treaba laughing

| Celcestietot a răspuns:

Nimic nu este sănătos.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu! Doar cei care își produc singuri in propria gospodărie (cei de la tara) si nu folosesc chimicale. Restul, care folosesc chimicale pentru tratarea bolilor si dăunătorilor, inca fac soluția mult mai concentrata decât este indicat pe prospect, de teama sa nu piardă recolta.

| Justme1997 a răspuns:

Romanii de la sat