| anonim_4396 a întrebat:

Rog raspunsuri seriose

cum pot sa devin cea ce imi doresc? vreau sa ma scimb stiu ca pot dar ceva ma impinge inapoi mereu
as vrea exemple despre cum v-ati schimbat voi viata?

1 răspuns:
| Kaveri a răspuns:

Ca si in cazul tau egoul joaca anumite roluri pentru a-si indeplini nevoile – castig material, sentiment de putere, superioritate, impresia de a fi special sau doar de a atrage atentia.
Din cauza lui interpretatezi gresit fiecare situatie si ajungeti la actiuni nechibzuite de la care asteptati o satisfacere a nevoii de mai mult, o gaura fara fund ce nu va putea fi umpluta vreodata.