| Barajag a întrebat:

Romania a ajuns tara criminalitatii, oare nu ar fi mai bine sa se inceteze astfel de fapte? Astazi m-a socat ce am aflat:(
http://www.libertatea.ro/......93941.html
Voi v-ati sinucide sau ati omori doi copii nevinovati? Ma gandesc la acei copii care nu s-au bucurat prea mult de viata, aveau tot dreptul sa traiasca, nu-i asa?

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Acolo e altfel cazul, omul avea probleme, fusese şi internat la psihiatrie dacă nu mă înşel, ceruse să meargă acasă cu o zi înainte şi în mod normal mai trebuia să stea internat. O minte bolnavă. El era şi afectat de faptul că soţia sa avea cancer şi numai avea şanse de vinedecare. Toate astea adunate au dus la gestul ăsta. Întradevăr nu e ok. Nu avea dreptul să-şi omoare copii, dar de acum asta e. Faptul e consumat. Ştirea e mai veche. Nu a ajuns ţara criminalităţii România, omul avea probleme şi asta a dus la gestul lui.
Baftă!

| Vizitiul a răspuns:

"Nici o persoana nu are dreptul sa ia viata altei persoane!"
Fiecare persoana are dreptul la o viata decenta, la o educatie pe masura, la un camin calduros. Nu m-as sinucide, as da dovada de lasitate, am fost lasat cu scopul de a ma inmulti, am fost lasat sa constientizez si partea neagra a vieti, am fost lasat sa lupt cu ea si nu sa stagnez sau sa renunt. Asta inseamna sa fi om cu adevarat si nu omul musamalizat de o definitie din dictionar.

| gabriela a răspuns:

Era un om fara discernamant. Mai vinovati sunt dupa mine acei medici care i-au dat drumul din spital, la cerere, de la psihiatrie. Este un caz socant, cu siguranta, dar vedem de peste tot asemenea tragedii (vezi tatal fetei inchise ani si ani, dand nastere la copii facuti de propriul tata. etc). Asta nu este un motiv pentru a spune ca Romania a ajuns tara criminalitatii, este tara cu un caz tragic recent, la fel ca si multe alte tari. Dunezeu sa-i odihneasca pe copii!

| florin_7920 a răspuns:

Mai vinovaţi sînt cei ce i-au dat drumu din spital aşa cred eu şi oricum nu stiu de ce dacă era bolnav nu era supravegheat de cineva totuşi sistemul lasă de dorit şi cred că se putea să nu fi avut loc tragedia în rest mă abtin.